Dienas ziņas

Minskā tūkstošiem pulcējas opozīcijas mītiņā

Dienas ziņas

ĀCM smagi skāris Skrundas novadu

Pieaug spriedze nemieru epicentrā Portlendā

ASV pieaug spriedze nemieru epicentrā Portlendā

ASV pieaug saspīlējums starp federālajām varasiestādēm un nemieru pārņemto Portlendas pilsētu. Portlendas mērs pieprasījis no pilsētas izvest federālo aģentūru spēkus, kas tika iesūtīti pēc ASV prezidenta Donalda Trampa pavēles kārtības nodrošināšanai. Tikmēr Oregonas štata amatpersonas pret federālo valdību vērsušās tiesā.

Protesti pret rasismu un policijas vardarbību Oregonas štata lielākajā pilsētā Portlendā nav rimušies kopš melnādainā Džordža Floida nāves maija beigās. Turklāt tagad par vienu no liberālākajām ASV pilsētām sauktā Portlenda arī kļuvusi par centrālo politisko kaujas lauku starp republikāņu prezidentu Donaldu Trampu un pilsētu pārvaldošajiem demokrātu partijas politiķiem. 

Prezidents Tramps, uzsverot, ka pilsētā varu esot pārņēmuši anarhisti un provokatori, pavēlējis pilsētā ievest federālos spēkus no vairākām federālajām aģentūrām. “Demokrāti ļoti slikti vada savas pilsētas. Vienmēr ir bijis slikti, taču tagad situācija ir ārpus jebkādas kontroles. Un lielākoties tāpēc, ka viņi grib atņemt finansējumu policijai,” paziņoja Tramps.

Tomēr federālo spēku iesaiste radījusi pretēju rezultātu.

Ziņas par protestu vardarbīgu apspiešanu tikai vairojušas demonstrantu dusmas. Turklāt īpašu sašutumu izraisījušas ziņas, ka protestētājus aizturējuši neidentificēti, militārās formās ģērbti likumsargi un aizturētie aizvesti netrafaretās automašīnās.

“Videomateriāliem, fotogrāfijām un cilvēku pieredzētajam šeit, Portlendā, vajadzētu šokēt visus. Prezidenta Trampa un Iekšlietu ministrijas vārdi un darbi parādījuši, ka tas ir uzbrukums demokrātijai. Pēdējās nedēļas laikā prezidents Tramps izmantojis mūsu pilsētu kā placdarmu saviem politiskajiem mērķiem, vairojot sabiedrības šķelšanos,” paziņoja Portlendas mērs Teds Vīlers.

Tikmēr Oregonas štata ģenerālprokurore Elena Rozenblūma pat iesūdzējusi tiesā vairākas federālās aģentūras par nelikumīgu spēka pielietošanu. Ņemot vērā valdošo neskaidrību par to, kura tieši no aģentūrām bijusi iesaistīta protestu apspiešanā,

tiesu darbi sākti pret iekšlietu dienestu, robežsardzi un vairākām citām federālajām aģentūrām.

“Katram amerikānim būtu jāuztraucas par to, kas notiek šeit, Portlendā. Šīs federālās aģentūras rīkojas necaurskatāmi un atklāti nostājušās pret visu mūsu štata politisko līderu gribu. Un es pieņemu, ka tā tas būs jebkurā citā štatā, kur viņi var parādīties,” norādīja ģenerālprokurore Rozenblūma.

Pēc šīm ziņām grautiņi un sadursmes no jauna uzliesmojušas arī protestu iepriekšējā epicentrā Sietlā. Pilsētas austrumu rajonā, no kura grautiņu laikā pagājušajā mēnesī tika evakuēta policija, vakar tika izsisti veikalu skatlogi un izdemolēta municipālās tiesas ēka.

KONTEKSTS:

Afroamerikāņa Džordža Floida nāve, policistam pielietojot spēku, raisījusi plašus protestus ASV.

Tikmēr vairākas ASV pilsētas paziņojušas par policijas spēku reformēšanu. Šāds lēmums pieņemts arī Mineapolē, kur policijas aizturēšanas laikā nomira Floids. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti