ASV Pentagons: Sīrijā iznīcināta piektā daļa Asada armijas lidmašīnu

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) raķešu triecienā Sīrijā iznīcināta piektā daļa prezidenta Bašara al Asada armijas lidmašīnu. Par to paziņojis ASV aizsardzības ministrs Džeimss Matiss.

Amatpersona arī norādīja, ka ASV pasīvi nestāvēs malā, kamēr autoritārais prezidents Bašars al Asads  slepkavos nevainīgus civiliedzīvotājus ar aizliegtajiem ķīmiskajiem ieročiem.

"Sīrijas valdība būs ļoti pārsteidzīga, ja vēl kādreiz mēģinās izmantot ķīmiskos ieročus," tā uzsvēra Matiss.

Asu kritiku par Asada un viņu atbalstošās Krievijas politiku vakar pauda arī ietekmīgais republikāņu partijas deputāts Džons Makeins.

ASV Senāta Bruņoto spēku komitejas priekšsēdētājs aicināja iznīcināt visus Sīrijas armijas gaisa spēkus, lai nepieļautu atkārtotus ķīmiskos uzbrukumus.

Viņš norādīja, ka Krievijas militārpersonām vajadzēja zināt par šo uzlidojumu, jo arī tās lidmašīnas bāzējās Šairatas aviobāzē. 

Jau ziņots, ka rietumvalstis apsūdz Sīrijas valdību ķīmiskā uzbrukumā, kurā nogalināti ap 70 cilvēku. Sīrija šos apgalvojumus noliedz. Tomēr ASV, pamatojoties uz to rīcībā esošiem pierādījumiem, uzbruka Sīrijas armijai, daļēji iznīcinot Šairatas aviobāzi, no kuras tika koordinēti ķīmiskie uzbrukumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti