ASV pastiprina cīņu pret Covid-19

Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits strauji pieaug arī Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), kur augstākais inficēto skaits reģistrēts Ņujorkas štatā. Tikmēr pēc iedzīvotāju skaita lielākajā pavalstī Kalifornijā izdots rīkojums visiem iedzīvotājiem palikt mājās. Vienlaikus Savienotajās Valstīs turpinās spraigas diskusijas par drošības pasākumu apjomu un trieciena mazināšanu valsts ekonomikai.   

Pašlaik ASV oficiāli apstiprināti aptuveni 15 000 saslimšanas gadījumu ar Covid-19. Aptuveni 40% no tiem Ņujorkā, kas strauji sākusi palielināt ierobežojumus cilvēku kustībai un palielināt pārbaužu skaitu.

Darba devējiem uzdots vismaz 75% no saviem darbiniekiem nodarbināt attālināti, bet, lai mazinātu ierobežojumu ietekmi uz ekonomiku, izsludināts 90 dienu ilgas kredītbrīvdienas.

Pēc saslimušo skaita Ņujorkas štatam seko Vašingtonas štats un Kalifornija. Tur varasiestādes lēmušas rīkoties īpaši aktīvi un, lai gan kopumā Kalifornijā saslimušo skaits pārsniedzis tikai 1000, rīkojums palikt mājās izdots visiem 40 miljoniem štata iedzīvotāju.

“Cilvēki jautās – kā jūs to nodrošināsiet? Es teiktu, ka šis ir sabiedriskā līguma jautājums, un cilvēkiem ir jāsaprot, ka viņiem jādara vairāk šajā mirklī, jāregulē sava rīcība un jāpielāgojas. Izdarīsim sociālo spiedienu, lai iedrošinātu cilvēkus rīkoties tā, kā ir pareizi!” pauda Kalifornijas gubernators Gevins Ņūsoms.

Jautājumā par Covid-19 radīto apdraudējumu toni pēdējā laikā būtiski mainījis Baltais nams.

Sākotnēji ASV prezidents Donalds Tramps apšaubīja situācijas nopietnību, izceļot, ka ASV ir krietni labākā situācijā nekā smagāk skartākās valstis, taču tagad prezidents uzsver, ka ar kopēju uzupurēšanos sabiedrībai jāpieveic šis neredzamais ienaidnieks.

Vienlaikus, spītējot nosodījumam no Ķīnas un savu politisko kritiķu puses, prezidents Tramps jēdziena ''Covid-19'' vietā turpina sistemātiski lietot apzīmējumu “ķīniešu vīruss”.

“Mēs izmantojam pilnu mūsu valdības spēku, lai atbildētu uz ķīniešu vīrusu, esmu izsludinājis nacionālo ārkārtas stāvokli, kura rezultātā būs pieejami 50 miljoni dolāru no ārkārtas situāciju fonda, ar ko palīdzēsim slimnīcām. Esam pieprasījuši štatiem izveidot ārkārtas operāciju centrus un aktivizēt ārkārtas situācijas plānus,” paziņoja Tramps.  

Tikmēr ASV Senāts nācis klajā ar jau trešo piedāvājumu jaunā koronavīrusa ekonomisko seku mazināšanai. 247 lapaspuses biezais likumprojekts ekonomiskas stimulēšanai paredz atveltīt vismaz vienu triljonu ASV dolāru un cita starpā paredz pat pabalstu tiešmaksājumus līdz 1200 ASV dolāriem pilsoņiem, kā arī ievērojamas summas gan mazo un vidējo uzņēmumu glābšanai no bankrota, gan arī tādu valstiski nozīmīgu nozaru stabilizēšanai kā autobūve un gaisa satiksme.  

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss ''SARS-CoV-2'' un Covid-19 sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka Covid-19 saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti