Rīta Panorāma

Svētdien Krimuldas Evaņģēliski Luteriskajā baznīcā labdarības koncerts “AVE!”

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

ASV Pārstāvju palāta apstiprina rekordlielu militāro budžetu

ASV Pārstāvju palāta apstiprina rekordlielu militāro budžetu

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Kongresa Pārstāvju palāta apstiprinājusi rekordlielu  aizsardzības budžetu nākamajam fiskālajam gadam. To, visticamāk, atbalstīs arī Senāts un prezidents Džo Baidens. 

Budžeta apjoms ir 858 miljardi dolāru. Tas ir par gandrīz 80 miljardiem vairāk nekā šogad. Tas ir arī par 45 miljardiem vairāk, nekā Džo Baidena administrācija pieprasīja pavasarī.

Plāns paredz piešķirt vismaz 800 miljonus dolāru papildu militāro palīdzībai Ukrainai, bet sešus miljardus novirzīs atturēšanas iniciatīvām Eiropā, tai skaitā pretdarbībai Krievijai. Līdz desmit miljardiem dolāru nākamo desmit gadu laikā piešķirs Taivānas aizsardzības stiprināšanai.

Savukārt pašai ASV armijai ļauts iepirkt vēl 36 iznīcinātājus F-35, bet 32 miljardus novirzīs jaunu kuģu būvniecībai. Īpaši jāpiemin plāns par jauna stratēģiskā bumbvedēju B-21 ražošanu. Šī mēneša sākumā sabiedrību ar supermoderno lidmašīnu iepazīstināja svinīgā ceremonijā Palmdeilā Kalifornijas štatā. Tā tika izstrādāta vairākus gadu desmitus un gaisā varētu pacelties nākamgad. Radariem nepamanāms starpkontinentālais stratēģiskais bumbvedējs spēj nest parastos un kodoltermiskos ieročus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti