ASV pārbaudīs, vai metodes izmeklēšanā par Krievijas iejaukšanos vēlēšanās bijušas likumīgas

ASV tieslietu ministrs Viljams Bārs norīkojis prokuroru izpētīt, kā veikta izmeklēšana lietā par Krievijas iespējamo jaukšanos 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanās. Ministrs uzdevis noteikt, vai informācija par ASV prezidenta Donalda Trampa kampaņas sakariem ar Krieviju ievākta likumīgi. Savukārt demokrāti pauduši apņēmību turpināt izmeklēšanu pret prezidentu.

Rediģēts ASV īpašā prokurora Roberta Millera ziņojums par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās tika publicēts aprīlī. Tajā minēts, ka Tramps centies panākt, lai Millers no amata tiek atstādināts. Tramps par ziņojumu aicināja veikt izmeklēšanu.

Pagājušajā mēnesī demokrātu kritizētais tieslietu ministrs Viljams Bārs Kongresa locekļiem pastāstīja par aizdomām, ka prezidenta kampaņa tikusi izspiegota, tādēļ to nepieciešams pārbaudīt. Tagad tieslietu ministrs Konektikutas apgabala prokuroram Džonam Darenam uzticējis izpētīt, vai valdības metodes informācijas ievākšanā saistībā ar Trampa kampaņu bijušas „likumīgas un atbilstošas”.

Demokrāti joprojām uzstāj uz nepieciešamību publicēt pilnu Millera ziņojuma tekstu un pauduši apņēmību izmantot partijas vairākuma kontroli pār Pārstāvju palātas komitejām, lai turpinātu izmeklēšanu pret prezidentu.

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti