Kā norāda ASV Finanšu ministrija, ierobežojumi noteikti Krievijas elites pārstāvjiem un uzņēmumiem, kas Krievijas režīmam nodrošina būtiskus ienākumus.
Sankcijas noteiktas Magņitogorskas metalurģiskajam kombinātam (MMK) un fondam "Skolkovo".
Fizisko personu uzskaitījumā ir MMK vadītājs Viktors Rašņikovs un bijušais uzņēmuma "Fosagro" vadītājs, miljardieris un Putina tuvais līdzgaitnieks Andrejs Gurjevs.
Sankciju sarakstā ir arī uzņēmuma "Jevrohim" dibinātājs Andrejs Meļņičenko un Cauruļu metalurģiskā kombināta (TMK) bijušais vadītājs Dmitrijs Pumpļanskis.
Sankcijas noteiktas arī Kabajevai. Kā norāda ASV ministrija, viņai ir tuvas attiecības ar Putinu.
Kanāda un Lielbritānija sankcijas Kabajevai noteica jau agrāk.
MMK ir viens no pasaulē lielākajiem tērauda ražotājiem, kā arī nozīmīgs Krievijas nodokļu maksātājs. Uzņēmums ir svarīgs ienākumu avots Krievijas valdībai, uzsver Vašingtona.
Arī Kanāda otrdien paplašinājusi sankcijas Krievijas militārās vadības pārstāvjiem un aizsardzības jomas uzņēmumiem.
Kanādas "melnajā sarakstā" iekļauti vēl 43 cilvēki un 17 juridiskās personas.
Kanādas sankcijas noteiktas arī zinātniski pētnieciskajiem uzņēmumiem "Almaz" un "Saļut", kā arī akciju sabiedrībai "Gorizont" un Permas rūpnīcai "Mašinostroiteļ".
KONTEKSTS:
24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.
Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.