ASV opioīdu krīzes veicināšanā apsūdzētie piedāvā samaksāt 48 miljardus dolāru

Vairākas farmācijas kompānijas Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) piedāvājušas samaksāt 48 miljardus dolāru, lai izbeigtu pret tām vērstos tiesu darbus, kuros kompānijas tiek apsūdzētas opioīdu krīzes veicināšanā. Tomēr vairākus štatus, kurus smagi skārusi krīze, šāds piedāvājums darījis bažīgus.

ASV opioīdu krīzes veicināšanā apsūdzētie piedāvā samaksāt 48 miljardus dolāruRihards Plūme

  Amerikas Savienotajās Valstīs atkarība no opioīdiem, tostarp pretsāpju līdzekļiem, heroīna un sintētiskajiem opioīdiem, piemēram, fentanila, kļuvusi par nopietnu nacionālu krīzi. Laikā no 1999. gada līdz 2017. gadam no opioīdu pārdozēšanas miruši vairāk nekā 400 000 amerikāņu.

  Daudzi ASV štati un apgabali vairākas farmācijas kompānijas iesūdzējuši tiesā, bet tagad piecas no šīm kompānijām piedāvājušas izlīguma naudu 48 miljardu dolāru apmērā, kas izbeigtu pret tām vērstās tiesvedības. Tomēr piedāvātā summa tiktu izmaksāta līdz pat 18 gadu laikā, tādēļ vairāki štati uz piedāvāto izlīgumu raugās piesardzīgi. Ohaio, Ņūhempšīras un Rietumvirdžīnijas štati, kurus krīze skārusi ļoti smagi, uzsver, ka līdzekļi cietušo rehabilitācijai ir nepieciešami jau tagad. Paredzams, ka štatiem lēmuma pieņemšana par izlīgumu prasīs vairākas nedēļas.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti