ASV Ņujorkas štatā smagus naida noziegumus pielīdzinās terorismam

Amerikas Savienoto Valstu Ņujorkas štatā plāno pieņemt likumu, kas smagus naida noziegumus pielīdzinās terorismam. Iniciatīvu izvirzījis štata gubernators Endrjū Kuomo.

“Šī jaunā vardarbīgā epidēmija rada amerikāņos naidu, kas baro Amerikas terorismu. Mēs joprojām terorismu vērtējam kā ārzemnieku izdarītus noziegumus. Tā ir, bet tā ir tikai daļa. Tagad ir divas cīņas frontes pret terorismu. To baro gan naids ārzemēm, gan naids mūsu mājās,” sacīja Kuomo. 

Ņujorkas gubernators uzsvēra, ka iniciatīva saistīta ar pēdējo nedēļu laikā notikušajām apšaudēm, kuru laikā nogalināti vairāki desmiti cilvēku.

Ja likumu pieņems, noziedzniekiem, kuri nogalina cilvēkus viņu rases, nacionālās izcelsme, dzimuma, reliģijas un citu iemeslu dēļ, varēs piespriest mūža ieslodzījumu bez tiesībām uz atbrīvošanu.

Tikmēr ASV mediji atgādina, ka naids pret Latīņamerikas izcelsmes iedzīvotājiem bija galvenais El Paso apšaudes iemesls. 21 gadus vecais Patriks Krusiuss lielveikalā “Walmart” nogalināja 20 cilvēkus, bet pirms uzbrukuma internetā publicēja manifestu, kurā norādīja uz latīņamerikāņu invāziju Teksasā.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti