ASV notikusi vēsturē lielākā vēlētāju datu noplūde

Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) notikusi lielākā vēlētāju datu noplūde valsts vēsturē. Kompānija "Deep Root Analytics", kas sadarbojas ar Republikāņu partijas nacionālo komiteju, kļūdas pēc izvietojusi uz neaizsargāta servera aptuveni 198 miljonu vēlētāju personiskos datus. Šādi dati tradicionāli tiek piedāvāti politiķiem, lai būtu iespējams veiksmīgāk izstrādāt priekšvēlēšanu stratēģijas.

Kā liecina atklātībā nonākusī informācija, aptuveni 25 terabaitus apjomīgos failus kompānija "Deep Root Analytics" bija izvietojusi kompānijas "Amazon" datu uzglabāšanas mākonī. Turklāt šī datubāze nav bijusi aizsargāta ar paroli un tai faktiski varēja piekļūt jebkurš interneta lietotājs.

Šajā datu bāzē bijuši arī Republikāņu partijas izveidotās kompānijas "Data Trust" faili. Šī kompānija nodarbojas ar ekskluzīvas informācijas piegādāšanu politiķiem par viņu vēlētājiem. Piemēram, bāzē atrodami ne tikai vēlētāju dzimšanas dati, bet arī adreses, telefona numuri, nacionalitāte, reliģiskā piederība, politiskie uzskati un arī prognozes par to, par ko šī persona varētu vēlēt.

Kompānija "Deep Root Analytics" ir atzinusi savu vainu notikušajā, bloķējusi pieeju minētajiem datiem un solījusi rūpīgi izpētīt notikušās datu noplūdes cēloņus, vienlaicīgi paužot pārliecību, ka šajā datu noplūdē, hakeri, visticamāk, nav vainojami.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti