ASV nosūtīs uz Irāku vēl 600 militāros konsultantus un instruktorus

Amerikas Savienotās Valstis nosūtīs uz Irāku vēl 600 karavīrus, kuri palīdzēs Irākas armijai cīņā par Mosulas pilsētu. 

ASV aizsardzības ministrijas pārstāvji ziņo, ka karavīri tiks dislocēti divās gaisa spēku bāzēs.

Militārpersonas nepiedalīsies kaujās, bet sniegs atbalstu Irākas gaisa spēkiem. Viņi arī apmācīs, konsultēs un atbalstīs armijas pārstāvjus un kurdu spēkus, kā arī īstenos izlūkošanas operācijas.

ASV karavīri uz Irāku nosūtīti pēc valdības vadītāja Haidera al Abadi lūguma. Viņš vērsās pie ASV prezidenta Baraka Obamas ar aicinājumu palielināt militāro treneru un konsultantu skaitu.

Patlaban Irākā jau atrodas 4500 ASV karavīru, kurus ASV nosūtīja uz šo valsti, lai palīdzētu Irākas centrālās valdības un Kurdistānas reģiona bruņotajiem spēkiem.   

Irākas arābu un kurdu spēki ar ASV vadītās koalīcijas atbalstu jau vairākus mēnešus virzās tuvāk Mosulai. "Islāma valsts" kontrolē Mosula nonāca pirms diviem gadiem. ANO lēš, ka tur joprojām varētu būt ap miljons iedzīvotāju.

Jau ziņots, ka Irākas armija jūlijā ieņēmusi stratēģiski nozīmīgo Fallūdžas pilsētu valsts vidienē. Tā kopš 2014.gada janvāra atradās  grupējuma “Islāma valsts” kontrolē. Fallūdžas atbrīvošanas operācija sākās 23.maijā, un jau jūnija sākumā regulārās armijas daļas atbrīvoja vairākas tās priekšpilsētas. Tomēr islāmisti vēl joprojām kontrolē lielu valsts daļu un nozīmīgo Mosulas pilsētu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti