ASV nosūtīs papildu karavīrus un militāro tehniku uz Saūda Arābiju

Amerikas Savienotās Valstis (ASV) nosūtīs 200 karavīrus un pretgaisa aizsardzības sistēmas uz Saūda Arābiju. Lēmums pieņemts, reaģējot uz saspīlēto situāciju reģionā un iespējamo Irānas līdzdalību dronu uzbrukumā Saūda Arābija naftas rūpniecības objektiem.

Pentagona pārstāvji informēja, ka Rijāda saņems vienu “Patriot” raķešu bateriju un četras radaru sistēmas. Nākotnē uz Saūda Arābiju, iespējams, tiks nosūtīts vēl divas “Patriot” baterijas un pretraķešu aizsardzības sistēma “THAAD”.

Karavīru nosūtīšana un ieroču piegādes notiek īpaša militārās palīdzības plāna ietvaros, lai palīdzētu stiprināt šīs valsts pretgaisa aizsardzības sistēmu un civilo infrastruktūru.

Tikmēr Saūda Arābijas ārlietu ministrs Adels al Džubeirs intervijā britu raidorganizācijas BBC žurnālistiem pieļāvis militārās atbildes iespēju Teherānai. Neviens nevēlas militāru eskalāciju reģionā, taču Irānai jāpārtrauc agresīvā rīcība, viņš norādīja. Patlaban tiekot analizēta iespējamā atbildes rīcība, bet galīgais lēmums vēl nav pieņemts.

Mediji arī atgādina, ka atbildību par 14.septembra dronu uzbrukums uzņēmās Irānas atbalstītie Jemenas šiītu nemiernieki. Tomēr ASV un citas Rietumvalstis uzskata, ka to sarīkoja Irāna. 

KONTEKSTS:

Septembra vidū Saūda Arābijā notika dronu uzbrukums,  kura dēļ pasaulē strauji pieaugušas naftas cenas. Palielinājies arī risks, ka reģionā varētu tikt īstenotas starptautiskas militāras operācijas.

Pēc uzbrukuma ASV jau lēma nosūtīt karaspēku uz Saūda Arābiju. Savukārt Irāna brīdinājusi pasaules valstis nepalielināt karaspēku Persijas līča reģionā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti