ASV nosūtīs papildspēkus uz Persijas līci pēc uzbrukumiem Saūda Arābijā

Amerikas prezidents Donalds Tramps piektdien, 20. septembrī, ir pieņēmis lēmumu nosūtīt ASV karaspēku uz Saūda Arābiju. ASV aizsardzības ministrs Marks Espers apliecināja, ka tā ir atbilde uz nesen notikušo uzbrukumu Saūda Arābijas naftas pārstrādes kompleksam, kurā Vašingtona vaino Irānu.

ASV nosūtīs papildspēkus uz Persijas līci pēc uzbrukumiem Saūda ArābijāArtjoms Konohovs

  “Uzbrukums Saūda Arābijas naftas rūpnīcai 14. septembrī apliecina Irānas pieaugošo agresiju. Saūda Arābijas, ASV un citu starptautisko izmeklēšanas komandu analīze apliecina, ka uzbrukumā ir izmantoti Irānā ražotie ieroči, un tie netika palaisti no Jemenas, kā tika sākotnēji apgalvots. Lai izvairītos no turpmākās eskalācijas, Saūda Arābija ir pieprasījusi starptautisku palīdzību ar mērķi aizsargāt kritiski svarīgo infrastruktūru šajā karalistē. Arī Apvienotie Arābu Emirāti ir nākuši klajā ar lūgumu pēc palīdzības,” skaidroja Espers.

  Precīzs karavīru skaits pagaidām nav zināms, tomēr Pentagons apliecina, ka tie nebūs tūkstoši. ASV karaspēka galvenais uzdevums būs palīdzēt nodrošināt Saūda Arābijas objektu aizsardzību pret līdzīgiem gaisa uzbrukumiem. Savukārt Apvienotajiem Arābu Emirātiem tiks ātrāk piegādātas jaunas ieroču sistēmas, apliecināja Espers.

  Nesen notikušais uzbrukums Saūda Arābijas naftas pārstrādes kompleksam ir bijis lielākais šis valsts vēsturē. Amatpersonas apgalvo, ka tas ir pastrādāts, izmantojot vairākus desmitus lidojošo objektu jeb dronu.

  Pentagona paziņojums, visticamāk, liecina, ka tuvākajā laikā Vašingtona negatavojas veikt atbildes triecienus pa Irānas objektiem. Šāda iespēja tika apspriesta jau vairākas dienas, radot satraukumu starptautiskajos tirgos. Tā vietā Tramps ir pieņēmis lēmumu uzlikt Irānai jaunas ekonomiskās sankcijas.

  Uzrunājot žurnālistus, ASV prezidents ir sacījis, ka atbildes triecieni būtu vieglākā izvēle. Tomēr līdz šim īstenotā atturīgā taktika esot sevi labi pierādījusi. Tādēļ varot iztikt bez militāriem triecieniem.

  Tomēr arī papildu ASV karaspēka izvietošana reģionā var izsaukt negatīvu Irānas reakciju. Teherāna turpina noliegt jebkādu saistību ar šo uzbrukumu. Tā vietā atbildību par notikušo ir uzņēmusies Irānas atbalstītā kaujinieku kustība Jemenā. Viņi cīnās pret Saūda Arābijas vadīto militāro koalīciju, kuras sastāvā ir arī arī Apvienotie Arābu Emirāti.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti