ASV nosoda Ziemeļkorejas raķetes izmēģinājumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ziemeļkoreja paziņojusi par kārtējos virsskaņas raķetes izmēģinājumu, radot bažas par mēģinājumiem destabilizēt drošību reģionā. Raķetes izmēģinājumu ir nosodījušas Amerikas Savienotās Valstis (ASV), kas aicināja Phenjanu iesaistīties diplomātiskā dialogā.

Starptautiski izolētā Ziemeļkoreja kārtējo reizi pievērsusi sev uzmanību ar militāro muskuļu izrādīšanu.

Šīs valsts mediji vēsta, ka bruņotie spēki otrdien īstenojuši sekmīgu virsskaņas raķetes izmēģinājumu. Tā laikā raķete esot sasniegusi izvēlēto mērķi Japāņu jūrā 1000 kilometru attālumā.

Raķetes palaišanu klātienē vērojis pats Ziemeļkorejas vadonis Kims Čenuns.

ASV nosoda Ziemeļkorejas raķetes izmēģinājumu
00:00 / 02:10
Lejuplādēt

Šis bija jau trešais Ziemeļkorejas virsskaņas raķetes izmēģinājums un otrais nedēļas laikā. Pēdējie divi izmēģinājumi notikuši pēc tam, kad savā Jaungada runā Kims Čenuns solīja palielināt Ziemeļkorejas aizsardzības spējas.

Dienvidkoreja un Japāna paziņojušas, ka ir fiksējušas otrdien īstenoto Ziemeļkorejas raķetes izmēģinājumu.

Dienvidkorejas bruņotie spēki paziņojuši, ka šoreiz izmēģinātā raķete bijusi tehnoloģiski attīstītāka par pagājušajā nedēļā izmēģināto šāviņu. Raķete esot sasniegusi ātrumu, kas vairāk nekā desmit reizes pārsniedza skaņas ātrumu.

Pēdējais Ziemeļkorejas izmēģinājums notika dienā, kad Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padomes dalībvalstis Ņujorkā apsprieda Phenjanas bruņojuma programmu.

Pēc tikšanās ASV vēstniece ANO Linda Tomasa-Grīnfīlda teica, ka Ziemeļkorejas raķešu programma ir drauds starptautiskajam mieram un drošībai.

Savukārt ASV Valsts departamenta preses sekretārs Neds Praiss paziņoja, ka raķetes izmēģinājumam ir destabilizējoša ietekme.

“Tas pārkāpj vairākas ANO Drošības padomes rezolūcijas. Tas rada draudus Ziemeļkorejas kaimiņiem un plašākai starptautiskajai sabiedrībai. Mēs par to apspriežamies ar saviem sabiedrotajiem un partneriem.

Kā jūs zināt, mūsu apņemšanās aizsargāt Dienvidkoreju un Japānu ir dzelžaina. Un, runājot par Ziemeļkoreju, mēs joprojām aicinām Phenjanu atturēties no turpmākām provokācijām un iesaistīties ilgstošā un noturīgā dialogā, uz ko mēs aicinām jau kādu laiku,” sacīja Praiss.

Ziemeļkoreja ir viena no dažām pasaules valstīm, kas mēģina izstrādāt savas virsskaņas raķetes. Tās ir grūti pārtveramas ar pretraķešu aizsardzības sistēmām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti