ASV nosoda Irānas raķetes izmēģinājumu

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) augstākās amatpersonas ir norūpējušās par Irānas nesen īstenoto tālas darbības raķetes izmēģinājumu. Par to pavēstīja Baltā nama preses sekretārs.

"Mums ir nopietns pamats uzskatīt, ka šie raķetes izmēģinājumi pārkāpj Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes rezolūciju par Irānas raķešu programmu. Diemžēl tas nav nekas jauns. Nākas konstatēt, ka Teherāna regulāri neievēro saistības, ko tā uzņēmusies pret starptautisko sabiedrību," teicis Baltā nama preses sekretārs Džošs Ernests.

Vienlaikus ASV prezidenta pārstāvis uzsvēra, ka ASV šo pārkāpumu nesaista ar jūlijā panākto vēsturisko vienošanos par Irānas kodolprogrammu apmaiņā pret Rietumvalstu noteikto sankciju atcelšanu.

Par zināmu attieksmes maiņu pret oficiālo Teherānu liecina arī Eiropas Savienības amatpersonu diplomātiskās aktivitātes.

Bloka ārlietu pārstāve Federika Mogerīni otrdien, 13.oktobrī, tikās ar Irānas amatpersonām, lai apspriestu Sīrijas krīzes risināšanu un cīņu pret “Islāma valsts” grupējumu. Sarunu gaitā panākta sapratne, ka Sīrijas konfliktu var noregulēt vienīgi sarunu ceļā un tā panākšanai nepieciešama visu būtisko reģionālo un starptautisko spēlētāju kopīgi pūliņi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti