ASV nosaka sankcijas par cilvēktiesību pārkāpumiem

ASV Finanšu ministrija otrdien noteica sankcijas 20 cilvēkiem astoņās valstīs par viņu lomu nopietnos cilvēktiesību pārkāpumos.

Sankcijām tika pakļauti valdības ierēdņi un uzņēmēji Dienvidsudānā, Kongo, Krievijā, Lībijā, Mjanmā, Pakistānā, Saūda Arābijā un Slovākijā. Sankcijas tika noteiktas arī sešām juridiskām personām, kuras šie cilvēki kontrolē vai kas tiem pieder. 

Finanšu ministrija paziņoja, ka šo sankciju nolūks ir radīt "ievērojamas un taustāmas sekas" cilvēkiem, kuri iesaistās nopietnos cilvēktiesību pārkāpumos un gūst no tiem labumu.

Starp sankcijām pakļautajiem cilvēkiem ir bijušais Saūda Arābijas ģenerālkonsuls Stambulā Mohammeds al Otaibi, kurš iesaistīts "rupjos cilvēktiesību pārkāpumos, konkrēti, Džamala Hašogi slepkavībā".

Finanšu ministrija atzīmēja, ka Otaibi iepriekš bija noteiktas sankcijas pēc globālā Magņitska likuma. Otrdien pievienotās sankcijas attiecas uz citu likumu un aizliedz viņam ierasties ASV.

Sankcijas noteiktas arī Mjanmas armijas līderiem, kas ir atbildīgi par musulmaņu rohindžu nogalināšanu, Pakistānas policijas vecākajam superintendantam, kurš bez tiesas nogalinājis civiliedzīvotājus, un Lībijas armijas komandierim, kurš izpildījis nāvessodus neapbruņotiem aizturētajiem.

Paziņojums par sankciju noteikšanu izskanēja ANO Vispārējās cilvēktiesību deklarācijas pieņemšanas 71. gadskārtā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti