ASV nosaka Ķīnas amatpersonām vīzu ierobežojumus Honkongas krīzes dēļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

ASV piektdien pavēstīja, ka nosaka vīzu izsniegšanas ierobežojumus vairākām Ķīnas amatpersonām, kas tiek apsūdzētas Honkongas autonomijas pārkāpšanā.

Vīzu izsniegšanas ierobežojumi noteikti vairākām pašreizējām un bijušajām Ķīnas Komunistiskās partijas amatpersonām, "kas ir atbildīgas par Honkongas brīvību graušanu", pavēstīja ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo.

Šīs amatpersonas ir "atbildīgas par Honkongas augstā autonomijas līmeņa apdraudēšanu vai arī ir līdzvainīgas tās apdraudēšanā", uzsvēra valsts sekretārs, izsakoties par autonomiju, ko Pekina apņēmās respektēt, pirms 1997.gadā tā atguva kontroli pār britu koloniju.

"Savienotās Valstis aicina Ķīnu godāt saistības un pienākumus, kas tai ir atbilstoši Ķīnas-Lielbritānijas kopīgajai deklarācijai," paziņojumā norādīja Pompeo, aicinot respektēt "izteiksmes un miermīlīgas pulcēšanās brīvības".

Pekinai turpinot centienus, lai Honkongā ieviestu strīdīgo nacionālās drošības likumu, ASV Senāts ceturtdien apstiprināja likumprojektu, kurā paredzēta ekonomisko sankciju noteikšana Ķīnas amatpersonām, kas apdraud Honkongas autonomiju.

Likumprojektā paredzētas sankcijas Ķīnas amatpersonām un Honkongas policijai, kā arī bankām, kas ar tām sadarbojas.

Likumprojekts jāapstiprina Pārstāvju palātai.

Likumprojekta atbalstītāji skaidro, ka vēlas noteikt reālu maksu Ķīnas amatpersonām, nevis tikai nākt klājā ar nosodījuma paziņojumiem.

Pekina ierosināja jauno nacionālās drošības likumu pēc demokrātijas piekritēju protestiem Honkongā, un Ķīnas parlaments to pieņēma kā nepieciešamu "terorisma" un "separātisma" apkarošanai.

Šī likuma pretinieki bažījas, ka tas izraisīs politisku apspiestību, samazinot brīvības un autonomiju, kas tika garantētas, kad Honkonga 1997.gadā tika nodota Ķīnai.

Bijušajai britu kolonijai Honkongai, kas ir viens no pasaules lielākajiem finanšu centriem, ir autonomas teritorijas statuss un atšķirīga tieslietu sistēma, un tās pilsoņiem ir paredzētas plašākas tiesības nekā pārējā komunistu pārvaldītajā Ķīnā. Šādu Honkongas statusu līdz 2047.gadam jeb 50 gadus pēc atdošanas Ķīnai nosaka Londonas un Pekinas vienošanās.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti