ASV Neatkarības dienas svinības pagājušas koronavīrusa un protestu zīmē

Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) vakar notikušās Neatkarības dienas svinības pagājušas koronavīrusa un pret rasismu vērsto protestu gaisotnē. ASV prezidents Donalds Tramps savā runā Vašingtonā kārtējo reizi apsūdzēja Ķīnu mēģinājumā noslēpt vīrusa uzliesmojumu. Tāpat Baltā nama saimnieks pievērsās valstī notiekošajiem protestiem, apsolot sakaut “radikāli kreisos”.

ASV Neatkarības dienas svinības pagājušas koronavīrusa un protestu zīmēRihards Plūme

  Tieši Amerikas Savienotās Valstis koronavīruss ir skāris vissmagāk. Vairākās pēdējās dienās uzstādīti jauni inficēto rekordi, bet pēdējo 24 stundu laikā reģistrēti vēl 43 000 gadījumu. Kopējais inficēto skaits palielinājies līdz vairāk nekā 2,8 miljoniem, bet teju 130 000 cilvēku miruši. Tādēļ aptuveni 80% ASV štatu un pilsētu atcēla tradicionālās 4. jūlija uguņošanas un parādes un aicināja cilvēkus ievērot īpašu piesardzību vai vienkārši palikt mājās. Veselības aprūpes dienestu amatpersonas ir nobažījušās, ka liela cilvēku pulcēšanās pasākumos varētu vēl vairāk pasliktināt situāciju.

  Tomēr prezidents Donalds Tramps nav vēlējies atteikties no agrākā svētku vēriena un sestdienas vakarā Nacionālajā alejā Vašingtonā norisinājās plašs pasākums ar prezidenta runu, militāro lidmašīnu paraugdemonstrējumiem un uguņošanu. Tiesa, ierasto skatītāju tūkstošu vietā šoreiz Vašingtonas centrs bijis diezgan tukšs.

  Laikā, kad pret pašu prezidentu vērsta kritika par cīņu ar pandēmiju, viņš savā runā sacīja, ka Ķīna, kur vīruss ir cēlies, “pilnībā jāsauc pie atbildības”. Tramps runā neminēja lielo mirušo skaitu, bet pievērsās testēšanas apjomam. Viņš sacīja, ka administrācija cīņā ar vīrusu ir sasniegusi labu progresu un stratēģija virzās uz priekšu labi.

  "Tagad mēs esam testējuši gandrīz 40 miljonus cilvēku, un to darot, mēs redzam vairāk gadījumu, tomēr no tiem 99% ir pilnīgi nekaitīgi. Tie ir rezultāti, ko nevar parādīt neviena cita valsts, jo neviena cita valsts neveic tik daudz testu un tādā kvalitātē kā mēs," teicis Tramps.

  Neatkarības dienas svinības aizēnojuši arī valstī notiekošie protesti pret rasismu. Dienu iepriekš Baltā nama saimnieks jau piedalījās svētku pasākumā ar uguņošanu Rašmora kalnā Dienviddakotā. Tajā viņš teica skarbu runu, kurā apsūdzēja protestētājus “nežēlīgā kampaņā, kuras mērķis ir aizslaucīt mūsu vēsturi, nomelnot mūsu varoņus, izdzēst mūsu vērtības un ideoloģiski ietekmēt mūsu bērnus”. Protesti norisinājās arī vakar Vašingtonas Nacionālajā alejā un pie Baltā nama. Arī sestdienas uzrunā prezidents par protestiem runāja kareivīgā tonī.

  "Mēs šobrīd esam procesā, lai sakautu radikāli kreisos, marksistus, anarhistus, aģitatorus, izlaupītājus un cilvēkus, kuriem daudzos gadījumos nav ne jausmas, ko tie dara. Jebkurā laikā vienmēr ir bijuši tie, kas vēlas melot par pagātni, lai iegūtu varu tagadnē. Tie, kas melo par mūsu vēsturi, tie, kas vēlas, lai mēs kaunētos no tā, kas esam, nav ieinteresēti taisnībā vai dziedināšanā. Viņu mērķis ir demolēšana. Mūsu mērķis ir neiznīcināt varenāko struktūru pasaulē, ko esam radījuši," uzsvēris Tramps.

  Trampam runājot par protestētājiem un pieminekļu gāšanu, tieši vakar ASV Baltimoras pilsētā tika nogāzta Kristofera Kolumba statuja - pēdējais piemineklis, kas cietis protestos pret rasismu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti