ASV medijos izskan aizdomas par viceprezidenta gatavošanos vēlēšanām

200 dienas amatā aprit odiozajam Donaldam Trampam, un šī robežšķirtne iezīmēta ar jaunu skandālu Vašingtonā, kuram var būt nopietnas sekas. Jau atkal tā avots ir demokrātu frontes mediji, kas apgalvo, ka viceprezidents Maiks Penss pats raujoties kļūt par pirmo personu valstī un jau nākamajās vēlēšanās republikāņu prezidenta kandidāts būšot viņš, nevis Donalds Tramps. Šāda informācija ir liels trieciens prezidenta prestižam ASV politiskajā sistēmā. 

“The New York Times” secināja, ka Maika Pensa pārāk netipiski politizētā darba kārtība un arī viņa un divu republikāņu senatoru braucieni uz pavalstīm vairāk izskatoties pēc paslepenas kampaņas tūres. Notiekot arī mēģinājumi tuvoties vadošajiem Republikāņu partijas finansētājiem. Republikāņu partijas amatpersonu un stratēģu vidū valdot pat šaubas, vai prezidents Tramps vispār tiks izvirzīts kā kandidāts 2020.gada vēlēšanām.

Arī Pensa viesošanos Baltijas valstīs, atbilstoši “The New York Times” loģikai, tikpat labi izskatās pēc uzmanīga mēģinājuma patestēt Pensa uztveri ārvalstīs un, komunikācijas jomas žargonā runājot, sastrādāt laukumu.

Pat interesantāka par pašu publikāciju izrādījās Maika Pensa reakcija. Viceprezidents liedzies tik dedzīgi, ka nu jau ne tikai “The New York Times”, bet arī virkne citu lielo, tiesa – arvien demokrātu frontes laikrakstu šādu liegšanos redz kā apstiprinājumu paustajām aizdomām. 

“Šīs dienas “The New York Times” raksts ir apkaunojošs un vērsts pret mani, manu ģimeni un visu mūsu komandu. Tajā paustie apgalvojumi ir pilnīgi nepatiesi un demonstrē mediju jaunu mēģinājumu sašķelt šo administrāciju,” sacīja Penss.

Savukārt nesatricināmā prezidenta Trampa komunikāciju konsultante Keliana Konveja kategoriski noliedza šīs ziņas sarunā ar Baltajam namam labvēlīgo “FoxNews” kanālu:

“Prezidents gan publiski, gan privāti bieži saka, ka būs Baltajā namā vēl septiņarpus gadus. Ir pilnīga patiesība tas, ka viceprezidents gatavojas 2020.gada vēlēšanām, lai tiktu atkal ievēlēts kā viceprezidents. Viņa padomnieki, kas to komentējuši, to ļoti pārliecinoši noraidījuši. Un tāpat arī es tagad. Viceprezidents Penss ir ļoti lojāls un ar augstu pienākuma apziņu. Viņš ir arī ļoti aktīvs viceprezidents. Viņš ir prezidenta biedrs un nule atgriezies no tūres Austrumeiropā.”

Katrā ziņā šīm publikācijām izdevies panākt acīmredzamu nemieru Baltajā namā, kura saimniekam aprit 200 dienas augstajā amatā. Mediji ironizē gan par biežajiem Trampa atpūtas braucieniem, gan par to, ka administrācija netiek galā pat ar nominācijām amatiem, kurus izvirza Baltais nams. Tikmēr prezidents Tramps lielās ar 16 gados zemākajiem bezdarba rādītājiem, sakot, ka šādi panākumi nenotiek paši no sevis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti