ASV medijiem informāciju par Trampa tikšanos nācies gūt no Krievijas avotiem

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs vizīti ASV turpina ar viesošanos Aļaskā, kur tiekas astoņas pasaules arktiskā reģiona valstis. Tikmēr ASV un Eiropas mediji turpina analizēt nule pieredzēto tikšanos Baltajā namā. Trampa administrācija aizvainojusi ASV medijus, nedodot viņiem līdzvērtīgas piekļuves iespējas. Turklāt vizīte notiek tūdaļ pēc Federālā izmeklēšanas biroja vadītāja atlaišanas, lai gan tieši viņa vadībā notika izpēte par iespējamo Krievijas iejaukšanos prezidenta vēlēšanās ASV.

Vispirms prezidents Donalds Tramps ar pēkšņu un vienpersonisku lēmumu no amata atbrīvoja Federālās Izmeklēšanas biroja vadītāju Džeimsu Komiju, kura vadībā notika izpēte par iespējamo Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās. Bet tūdaļ pēc tam notiek Trampa tikšanās ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu.

Un par nepatiku starp pusēm neviens nerunā. Drīzāk otrādi. Sliktākais iespējamais laika plānojums, kāds vien var būt – secina demokrātu nometnei simpatizējošais “Washington Post”.

Foto no tikšanās prezidenta kabinetā ASV mediji ieguva no Krievijas avotiem. Savas valsts medijus Tramps nemaz nepielaida.

Toties Ovālajā kabinetā tikšanās laikā atradās arī Krievijas vēstnieks ASV Sergejs Kisļaks. Vīrs, kurš pārrunājis iespējamo sankciju atcelšanu ar nu jau atstādināto Trampa padomnieku drošības jautājumos Maiklu Flinnu.

Prezidents Tramps noraidīja jebkādu kritiku par šo lēmumu, vēlāk uzrunājot medijus raksturīgajā veidā, klātesot ārējās un drošības politikas veterānam Henrijam Kisindžeram. “Tieši šobrīd runājam par Krieviju un dažādiem citiem jautājumiem. Mēs runājam par Sīriju. Un Sīrijas sakarā mēs būsim ļoti efektīvi. Tas, kas notiek, ir ļoti, ļoti, ļoti pozitīvi. Mēs apturēsim slepkavošanas un nāvi.

Mums bija ļoti, ļoti laba tikšanās ar Lavrova kungu. Manuprāt, tas bija ļoti, ļoti labi.

Tas, ko mēs varētu vēlēties, lai šaušalīgās slepkavošanas Sīrijā mitējas, cik drīz vien iespējams, un visi strādā, lai panāktu šo mērķi. Liels gods, ka ar mums ir Henrijs Kisindžers. Viņš bijis mans draugs jau sen. Paldies, ka esat šeit. Es to ļoti novērtēju,” sacīja Tramps.

Baltais nams tādējādi atkārtoti signalizē, ka attiecībās ar Krieviju sekos Kisindžera vadlīnijām un pieredzei. No vienas puses, tas nozīmē būt neprognozējamam un runāt no spēka pozīcijām. No otras puses, tas nozīmē izturēties pret Krieviju kā respektablu partneri, kas nepieciešams ne tikai mieram Tuvajos Austrumos un citviet, bet arī Ķīnas interešu līdzsvarošanai.

Pēc pieņemšanas Baltajā namā ar medijiem tikās arī Lavrovs. Viņam atkārtoti bija jāatbild uz jautājumiem par iejaukšanos ASV iekšējos jautājumos un to, vai par to runāts Baltajā namā.

Lavrova atbildes balansēja uz ironiskas neiecietības robežas: “It kā jau visi ir pieauguši cilvēki. (..) Nedomāju, ka jelkad nāksies atbildēt uz šādiem jautājumiem, jo īpaši Amerikas Savienotajās Valstīs ar jūsu dziļi attīstīto demokrātisko un politisko sistēmu. Prezidents Tramps publiski ne reizi vien runājis par to, ko domā par apgalvojumiem, ka mēs it kā esam iejaukušies jūsu iekšējās lietās. Un man pietiek ar viņa publiskiem paziņojumiem. Nav nekādas nepieciešamības slepus un uz auss mums par to stāstīt.

Mēs zinām prezidenta Trampa pozīciju un zinām arī to ļaužu pozīciju, kas cenšas pierādīt pretējo. Bēda vien tā, ka nav tieši neviena fakta.

Neviens nevienam nav uzrādījis nevienu pierādījumu. Tas būtībā arī viss. Bet, ja jūs atspoguļojat starptautiskās norises un savas valsts dzīvi, tad, būdami žurnālisti, painteresējieties, kur ir šie fakti,” pauda Lavrovs.

Arī pēc sarokošanās ar savu kolēģi Reksu Tilersonu ASV Valsts departamentā mediji palika bez atbildes. Atskaitot Lavrova ironisko remarku par Komiju: “Viņš tika atlaists? Jūs jokojat!”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti