ASV ļauj piestāt krastā kuģiem ar Covid-19 inficētiem pasažieriem

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Floridas štata varas iestādes ļāvušas piestāt krastā dviem kruīza kuģiem “MS Zaandam” un "MS Rotterdam", uz kuriem atrodas ar Covid-19 inficētas personas.  Bīstamā slimība jau  prasījusi četru pasažieru dzīvības.  

Amatpersonas informēja, ka aptuveni 1200 veselie pasažieri varēs doties uz mājām, ja atbildīs federālo varas iestāžu izstrādātajām vadlīnijām.

Viņi arī nedrīkstēs kontaktēties ar vietējiem iedzīvotājiem un ar kruīza kompānijas noīrētiem autobusiem tiks eskortēti uz lidostām. 

Savukārt 10 saslimušās personas tiks nogādātas Floridas štata slimnīcās.

Tikmēr ASV mediji atgādina, ka kuģu un to pasažieru liktenis izraisīja plašas diskusijas sabiedrībā, un varas iestādes ilgi nespēja rast risinājumu. Tā rezultātā cilvēki uz kuģa karantīnas režīmā bija spiesti pavadīt vairāk nekā 10 dienas.  

KONTEKSTS: 

Pasaulē izplatoties Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti