ASV Kongress publisko Federālo izmeklēšanas biroju kritizējošu ziņojumu

ASV Kongress publiskojis republikāņu sagatavotu ziņojumu, kurā Federālais izmeklēšanas birojs, kas izmeklē Donalda Trampa kampaņas saiknes ar Krieviju, apsūdzēts pilnvaru pārkāpumos. Birojs norādījis, ka memoranda saturs nav pilnīgs un iepriekš brīdināja par tā publiskošanu.

Ziņojumā teikts, ka FIB pārkāpis pilnvaras, lai priekšvēlēšanu laikā izspiegotu Trampa padomnieku Kārteru Peidžu, kuru tur aizdomās par saistību ar Krieviju.

Demokrāti uzskata, ka šī ziņojuma mērķis ir diskreditēt izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās. To šobrīd veic īpašais prokurors Roberts Millers, kurš izskata arī Trampa kampaņas iespējamo sadarbību ar Kremli.

"Mana komiteja ir veikusi intervijas ar augstākajām FIB amatpersonām un pārbaudījusi tūkstošiem lapas ar dokumentiem, gan saistītiem ar šo ziņojumu, gan ar citiem izmeklējamiem jautājumiem," sacīja Kongresa tieslietu komitejas vadītājs Bobs Gudleits. "Ir svarīgi saprast, ka FIB ir viena no vadošajām likumsargu institūcijām pasaulē, tā katru dienu mūs pasargā no teroristu uzbrukumiem, atrisina noziegumus, un tur ir tūkstošiem strādājošo, par kuriem mēs varam būt lepni.

Taču ir problēmas ar atsevišķiem cilvēkiem biroja vadībā, kas ir jāizmeklē, un amerikāņu tautai jāsaprot, kāpēc tas nepieciešams,"

sacīja Gudleits.

Republikāņi noliedz, ka šis dokuments saistīts ar mēģinājumiem diskreditēt pašlaik notiekošo federālo izmeklēšanu par Trampa poliskās kampaņas saistību ar Krieviju priekšvēlēšanu laikā.

Taču tieši tā to uztver demokrātu politiķi:

"Krievija ne tuvu nespēj mums nodarīt to, ko mēs pašlaik sev nodarām paši," saka demokrātu kongresmenis Adams Šifs. "Krievija nespēj diskreditēt mūsu Federālo izmeklēšanas biroju un Tieslietu ministriju. Krievija nevar mūs piespiest mūs neticēt saviem medijiem. Krievija nevar mūs pārliecināt apšaubīt mūsu federālo tiesnešu lēmumus. To visu mēs sev nodarām paši," norādīja Šifs.

Bijušais FIB vadītājs Džeimss Komijs, kuru prezidents Tramps atlaida, tikmēr paziņojis, ka notiekošais ir raganu medības pret biroja darbiniekiem. Iepriekš Komijs atklāja, ka Tramps viņam ieteicis izbeigt izmeklēšanu pret prezidenta drošības jautājumu padomnieku Maiklu Flinnu, kurš atkāpās pēc tikšanās slēpšanas ar Krievijas vēstnieku.

Trampa pretinieki to iztulkoja kā prezidenta mēģinājumu ietekmēt izmeklēšanu, kas kopš tā laika ir paplašināta. Tiesā pierādīta šķēršļu likšana izmeklēšanai var būt iemesls pat impīčmenta procedūras uzsākšanai pret prezidentu, un ASV politiskajā vēsturē tas šī iemesla dēļ ierosināts divreiz – pret prezidentu Ričardu Niksonu un prezidentu Bilu Klintonu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti