ASV Kongress nosoda Krievijas politiku Krimā

ASV parlamenta pārstāvju palāta ar lielu balsu vairākumu pieņēma Krievijas intervenci Krimā nosodošu rezolūciju. Lēmums pieņemts īsi pirms Vašingtonā plānotās ASV prezidenta Baraka Obamas un Ukrainas premjerministra Arsēnija Jaceņuka tikšanās. 

Pieņemtajā rezolūcijā nosodīta Ukrainas suverenitātes pārkāpšana un pausts aicinājums nosūtīt Eiropas Drošibas un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotājus uz Krimu un citām Ukrainas daļām.

Dokumentā arī paredzēti vairāki konkrēti atbildes soļi, tai skaitā pausts aicinājums boikotēt šogad Sočos plānoto G8 valstu grupas vadītāju sanāksmi.

Komentējot notiekošo Ukrainā, kongresmeņi arī rosināja pārvērtēt ASV un Krievijas attiecības.

Pagājušajā nedēļā pārstāvju palātas deputāti jau pieņēma lēmumu sniegt jaunajai Ukrainas valdībai kredītgarantijas aptuveni 700 miljonu eiro apjomā. Daži ietekmīgi republikāņi arī  aicina prezidenta Obamas administrāciju palīdzēt nodrošināt Ukrainas neatkarību no Krievijas gāzes piegādēm.

Jau ziņots, ka Krievija kopš 28.februāra faktiski okupējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Smagi bruņoti Krievijas karavīri, tiesa gan, uniformās bez atšķirības zīmēm, bloķē visus Krimas stratēģiskos objektus, arī Ukrainas armijas daļas, no kurām vairākas ieņemtas.

Krimas reģionālais parlaments paziņojis, ka 16.martā pussalā notiks referendums par pievienošanos Krievijai.

Ukrainas valdība un starptautiskā sabiedrība uzstāj, ka Krievijas militārās okupācijas apstākļos sarīkotais referendums būs neleģitīms un tā rezultāti netiks atzīti.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti