ASV izvirza oficiālas apsūdzības kompānijai «Huawei»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Amerikas Savienoto Valstu Tieslietu ministrija izvirzījusi oficiālas apsūdzības Ķīnas Tautas Republikas kompānijai "Huawei". Telekomunikāciju un jauno tehnoloģiju uzņēmums tiek vainots par tehnoloģiju zādzībām un ASV pret Irānu noteikto sankciju pārkāpumiem.

Federālā izmeklēšanas biroja direktors Kristofers Rejs pauda, ka "Huawei" īstenojis nekaunīgas un neatlaidīgas darbības, lai ekspluatētu amerikāņu kompānijas un finanšu institūcijas un apdraudētu brīvo un godīgo globālo tirgu.  

Desmit oficiālas federālās apsūdzības par robotu tehnoloģijas zagšanu no uzņēmuma "T-Mobile" ir izvirzītas divām kompānijas filiālēm. "Huawei" izrādījusi pastiprinātu interesi par firmas "T-mobile" robotu, kas testē mobilos telefonus, pavēstīja ASV ģenerālprokurora pienākumu izpildītājs Metjū Viteikers.

Viņš stāstīja, ka tolaik Ķīnas telekomunikāciju milzis vēlējās izstrādāt pats savu robotu, tādējādi rīkojies pretēji abu pušu vienošanās nosacījumiem.

Viteikers norādīja, ka "Huawei" ne tikai uzņēmis fotogrāfijas, bet arī nozadzis gabalu no šī robota.

Savukārt 1. decembrī Kanādā aizturētā telekomunikāciju giganta finanšu direktore Mena Vaņdžou un trīs citu filiāļu darbinieki apsūdzēti par Irānai noteikto sankciju pārkāpumiem. Uzņēmuma pārstāvji esot snieguši nepatiesu informāciju ASV varas iestādēm, kā arī pieļāvuši citus pārkāpumus. 

Kā uzsvēra ASV ģenerālprokurora pienākumu izpildītājs, "Huawei" ir arī apzināti maldinājis par savu filiāles patieso īpašnieku, lai apietu Irānai noteikto sankciju ierobežojumus.

"Realitātē "Huawei" bija pārdevis "Sky.com" sev pašam, norādot, ka "Sky.com" bija atsevišķa kompānija, nevis "Huawei" filiāle, kuru tā patiesībā kontrolē.

Līdz ar to "Huawei" nodrošināja, ka viss ir saskaņā likumam par ASV sankcijām pret Irānu. Tādējādi bankas uzticējās šai nepatiesajai informācijai un veica biznesa darījumus, nezinot, ka tās pārkāpj mūsu likumus," stāstīja Viteikers.

Viņa piebilda, ka "Huawei" apsūdzēts arī par to, ka ir melojis federālajai valdībai, mēģinājis apiet likumu, noklusējot un iznīcinot informāciju. Uzņēmums arī apsūdzēts par to, ka sūtījis atpakaļ uz Ķīnu savus darbiniekus, lai nepieļautu, ka viņus izmantotu par lieciniekiem.

ASV iekšzemes drošības ministre Kirstjena Nīlsena norādīja, ka finanšu shēmas, ko īstenojis "Huawei" un tās finanšu direktore, nav tikai pretlikumīgas, bet var kaitēt arī Savienoto Valstu drošībai. Viņa uzsvēra, ka kompānija veikusi pretlikumīgus darījumus miljoniem dolāru vērtībā, pārkāpjot ASV noteiktās sankcijas pret Irānu.

Pēc Nīlsenas sacītā, šis ir režīms, kas atbalsta terorismu un rada draudus Savienotajām Valstīm un tās sabiedrotajām.

Tikmēr Federālā izmeklēšanas biroja direktors Kristofers Rejs pauda, ka "abi apsūdzību komplekti atklāj "Huawei" nekaunīgās un neatlaidīgās darbības, lai ekspluatētu amerikāņu kompānijas un finanšu institūcijas un apdraudētu brīvo un godīgo globālo tirgu". Ir divi apsūdzību komplekti, jo divas tiesas ASV ir izvirzījušas apsūdzības.

Turpretī kompānija "Huawei" pēc ASV apsūdzībām ir vīlusies. Ķīnas telekomunikāciju milzis arī noliedz, ka tās filiāles vai meitassabiedrības būtu pārkāpušas jebkādus ASV likumus. Tāpat "Huawei" paziņojumā teikts, ka tā nav zinājusi, ja uzņēmuma finanšu direktore Mena Vaņdžou, ir ko pārkāpusi vai rīkojusies nelikumīgi.

Menai Kanādā patlaban ir noteikta policijas uzraudzība, un Vašingtona cer panākt viņas izdošanu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti