ASV izvietos īpašo uzdevumu vienības Irākā

ASV nosūtīs uz Irāku īpašo uzdevumu vienības, lai palīdzētu Irākas centrālās valdības un Kurdistānas reģiona bruņotajiem spēkiem. Tomēr tiek pieļauta iespēja karavīriem veikt kaujas uzdevumus arī kaimiņvalstī Sīrijā.

“Novembra sākumā mēs papildus izvietojām lidmašīnas Indžirlikas bāzē Turcijā," saka ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters.

"Militārā aviācija savienojumā ar efektīvu izlūkošanu ļāva līdz augstākajam līmenim kopš operācijas sākuma 2014. gada augustā palielināt triecienus pa “Islāma valsts”, jeb “Daīš” grupējuma pozīcijām.

Tagad saskaņā ar [ASV] prezidenta [Baraka] Obamas lēmumu speciālo operāciju vienības tiek nosūtītas uz Sīriju," norāda Kārters.

Jau oktobrī Obama paziņoja par 50 īpašo operāciju vienību karavīru nosūtīšanu uz Sīriju, lai veiktu ar kaujām nesaistītus, konsultatīvus uzdevumus. Viņu uzdevums bija palīdzēt koordinēt vietējo grupējumu cīņu pret ekstrēmistiem.

Tagad īpašo uzdevumu vienību karavīriem tiek piešķirtas tiesības veikt reidus un izlūkošanu, atbrīvot ķīlniekus un sagrābt “Islāma valsts” līderus Irākā un Sīrijā. Tomēr, cik karavīri tiks iesaistīti militārajās operācijās, pagaidām netiek atklāts.

ASV amatpersonas vēl joprojām noliedz arī iespēju īstenot plašu sauszemes operāciju pret ekstrēmistu grupējumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti