Dienas ziņas

Turcijā un Sīrijā turpinās glābšanas darbi

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Arī virs Kanādas notriekts neatpazīts lidojošs objekts

ASV iznīcinātājs virs Kanādas notriecis nezināmu lidojošu objektu

ASV iznīcinātājs sestdien virs Kanādas ziemeļrietumiem notriecis nenoskaidrotu lidojošu objektu, paziņoja Kanādas premjerministrs Džastins Trudo.

ASV iznīcinātājs virs Kanādas notriecis nezināmu lidojošu objektu
00:00 / 02:25
Lejuplādēt

Premjers norādīja, ka objekts notriekts virs Jukonas  pēc viņa rīkojuma, jo pārkāpis Kanādas gaisa telpu.

"Es uzdevu notriekt neidentificētu lidojošu objektu, kas bija pārkāpis Kanādas gaisa telpu," tviterī ierakstīja Trudo.

Viņš piebilda, ka pacēlušās gaisā Kanādas un ASV militārās lidmašīnas un objektu notriecis amerikāņu iznīcinātājs F-22.

Kanādas bruņotajiem spēkiem uzdots atrast notriekto objektu un to analizēt, pavēstīja Trudo, piebilstot, ka incidentu pārrunājis ar ASV prezidentu Džo Baidenu.

Kanādas aizsardzības ministre Anita Ananda žurnālistiem sacīja, ka objekts bijis neliels, tam bijusi cilindra forma un tas radījis draudus civilajai aviācijai. 

Objekts notriekts apmēram 160 kilometrus no ASV robežas, piebilda Ananda.

"Šobrīd notiek objekta atgūšanas operācija, ko veic Kanādas armija kopā ar policiju. Šī saskaņotā operācija ļaus veikt turpmāko objekta izpēti. Šobrīd es nevaru jums pateikt par šo objektu neko vairāk, kā tikai to, ka tas ir neliels cilindrisks objekts, un tas ir mazāks nekā tas, kas tika notriekts netālu no Ziemeļkarolīnas krasta," sacīja Kanādas aizsardzības ministre.

Anandas pieminētais Ziemeļkarolīnas objekts ir tā dēvētais Ķīnas spiegu balons, kas februāra sākumā šķērsoja ASV kontinentālo daļu. Pekina apgalvoja, ka balons ir veicis laika apstākļu izpēti. Savukārt ASV varas pārstāvji ir pārliecināti, ka šādi Ķīna ir nodarbojusies ar izspiegošanu, izmantojot modernākās tehnoloģijas.

Kanādas aizsardzības ministre pagaidām atturējās minēt šī notriektā objekta iespējamo izcelsmes vietu.

"Šobrīd mēs turpinām analizēt šo objektu un mēs gribam pārliecināties, ka tiek veikta pamatīga analīze. Tādēļ man šobrīd nebūtu apdomīgi spekulēt par šī objekta izcelsmi," teica Ananda.

Gan ASV prezidents Džo Baidens, gan Kanādas premjers Džastins Trudo paziņoja, ka ir vienisprātis par to, cik svarīgi ir pēc iespējas ātrāk atrast šo objektu.

ASV Baltais nams pavēstīja, ka šis objekts ticis novērots "pēdējās 24 stundas".

"Lielas piesardzības dēļ pēc savu valstu bruņoto spēku ieteikuma prezidents Baidens un premjerministrs Trudo atļāva to notriekt,"  sacīts Baltā nama paziņojumā.

Tajā piebilsts, ka abu valstu "līderi apsprieduši, cik svarīgi ir atrast šo objektu, lai noskaidrotu sīkāku informāciju par tā nolūku vai izcelsmi".

Pēc ASV amatpersonu teiktā, objekts piektdien pamanīts virs Aļaskas, bet sestdien ielidojis Kanādas gaisa telpā.

Šomēnes šis ir jau trešais lidojoša objekta notriekšanas gadījums gaisa telpā virs Ziemeļamerikas.

KONTEKSTS:

Februāra sākumā liels, balts balons ar modernām tehnoloģijām pārlidoja ASV kontinentālo daļu. Pēc Baidena pavēles ASV kara aviācija 4. februārī to notrieca Dienvidkarolīnas piekrastē virs Atlantijas okeāna. Ķīna taisnojās, ka ar balonu veikta izpēte par laikapstākļiem, tomēr Pentagons balona lidojumu raksturojis kā spiegošanas operāciju ar augstajām tehnoloģijām.

Savukārt 10. februārī ASV iznīcinātājs virs Aļaskas notrieca lielā augstumā lidojošu objektu. Kāda bija objekta izcelsme un mērķis, nav zināms. Baltā nama Nacionālās drošības padomes pārstāvis sakariem ar presi Džons Kērbijs sacīja, ka objekts bijis nelielas automašīnas lielumā. Arī šis objekts tika notriekts pēc Baidena pavēles.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti