Dienas notikumu apskats

ES valstu līderu un Kemerona diskusijām galu neredz; Īrija var doties britu pēdās

Dienas notikumu apskats

Iespējamais obligātās veselības apdrošināšanas modelis

ASV izdara gaisa triecienus "Islāma valsts" nometnei

ASV izdara gaisa triecienus «Islāma valsts» nometnei

ASV militārās lidmašīnas šodien bombardējušas džihādistu grupējuma „Islāma valsts” apmācību nometni Lībijā. Saskaņā ar atsevišķām ziņām, nogalināti vismaz 40 cilvēki. Uzlidojums tostarp vērsts pret tunisiešu izcelsmes „Islāma valsts” kaujinieku līderi, kurš tiek saistīts ar diviem teroraktiem, kas pērn tika sarīkoti Lībijas kaimiņvalstī Tunisijā. Vienā no šiem teroraktiem kūrortā tika nogalināti vairāki desmiti tūristu, to vidū 30 briti.

ASV militāro lidmašīnu uzlidojums Lībijā notika piektdien agri no rīta, pirms rītausmas. Tas bija vērsts pret mērķi Sabratas pilsētā, kas atrodas netālu no Lībijas robežas ar Tunisiju. Saskaņā ar pilsētas amatpersonu teikto, aģentūra Reuters vēsta, ka uzlidojumā nogalināti vismaz 40 cilvēki.

Pašvaldība paziņoja, ka uzlidojums mērķēts uz kādu māju vienā no Sabratas pilsētas rajoniem. Saskaņā ar paziņojumu māja bijusi izīrēta ārvalstniekiem, arī tunisiešiem, kurus tur aizdomās par dalību džihādistu grupējumā „Islāma valsts”. Vietējās varasiestādes piebilda, ka pēc uzlidojuma mājas drupās atrast ieroči, starp tiem automāti.

Laikraksts „New York Times” citēja kādas rietumvalstu amatpersonas teikto, ka ASV gaisa triecieni tika vērsti pret kādu tunisiešu kaujinieku, kurš ir saistīts ar diviem lieliem pērn Tunisijā sarīkotiem džihādistu uzbrukumiem.

Pagājušā gada martā uzbrukumā muzejam Tunisijas galvaspilsētā Tunisā teroristi nošāva 21 cilvēku, tai skaitā 20 ārzemju tūristus. Vēlāk jūnijā uzbrukumā viesnīcai Tunisijas kūrortā Sūsā tika nogalināti 38 tūristi, no tiem 30 bija briti.

Par abiem teroraktiem atbildību uzņēmās grupējums „Islāma valsts.”

Piektdienas rīta ASV uzlidojums Lībijā bija vērsts arī pret vadošu tunisiešu islāmistu kaujinieku Nuredinu Čučenu, kurš, kā tiek uzskatīts, ir saistīts ar abiem pērnā gada uzbrukumiem Tunisijā. Izlūkdienesti cenšas noskaidrot, vai viņš ir nogalināts.

Amatpersonas uzskata, ka kaujinieki, kas sarīkoja uzbrukums Tunisijā, bija apmācīti Lībijā, nometnēs pie Sabratas, kas atrodas netālu no robežas.

Kopš Lībijā pirms pieciem gadiem tā dēvētā Arābu pavasara laikā nemiernieku kaujinieki ar NATO gaisa uzlidojumu atbalstu gāza ilggadējo valsts līderi un diktatoru Muamaru Kadafi, Lībija ieslīgusi haosā. Valstī ir divas valdības, kā arī vairāki savstarpēji konkurējoši bijušo nemiernieku grupējumi. Šajā haosā augsni raduši radikāli, ar grupējumu „Islāma valsts” saistīti kaujinieki.

Vašingtona lēš, ka Lībijā atrodas līdz 6000 radikālā džihādistu grupējuma kaujinieku.

Pērn viņi ieņēma Kadafi dzimto pilsētu Sirti, kas tagad ir grupējuma nozīmīgākā bāzes vieta ārpus Sīrijas un Irākas.

ASV un Eiropas valstu amatpersonas iepriekš paudušas, ka Lībijā vispirms ir jāizveido vienota valdība, kas tad varētu lūgt palīdzību cīņā pret islāmistu kaujiniekiem. Tajā pašā laikā rietumvalstis norādījušas, ka nepieciešamības gadījumā var rīkoties vienpusēji.

Šis nebija pirmais ASV uzlidojums pret grupējumu „Islāma valsts” Lībijā. Novembrī Vašingtona paziņoja, ka īstenojusi uzlidojumu Dernā, netālu no Ēģiptes robežas. Tajā ticis nogalināts grupējuma „Islāma valsts” komandieris no Irākas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti