ASV izbeidz lietu pret Krievijas firmu, kas apsūdzēta par jaukšanos prezidenta vēlēšanās

ASV Tieslietu ministrija izbeigusi lietu pret Krievijas kompāniju, pret kuru bija plānots uzsākt tiesas procesu par iejaukšanos 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanās. Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam tuvu stāvošā Jevgēņija Prigožina kompānija bija vienīgā no apsūdzētajiem, kuru reāli bija paredzēts tiesāt ASV. Tagad ministrija atzīst, ka šādam procesam nav jēgas.

ĪSUMĀ:

 • ASV pēc dažām nedēļām bija jāsākas tiesas procesam pret "Concord Management and Consulting".
 • Tā finansē tā dēvētās interneta troļļu fabrikas un uzņēmumu "Interneta pētījumu aģentūra".
 • Tā atzīta par vainīgu viltus ziņu izplatīšanā dažādos sociālajos tīklos pirms 2016. gada vēlēšanām.
 • ASV Tieslietu ministrija paziņojusi, ka lietu pret "Concord Management" atsauc.

ASV izbeidz lietu pret Krievijas firmu, kas apsūdzēta par jaukšanos prezidenta vēlēšanāsUģis Lībietis
  Vien pēc dažām nedēļām ASV bija jāsākās tiesas procesam pret Krievijas uzņēmumu "Concord Management and Consulting". Šī kompānija, kas pieder Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam pietuvinātajam Jevgēņijam Prigožinam, finansē tā dēvētās interneta troļļu fabrikas un uzņēmumu "Interneta pētījumu aģentūra". Šī organizācija ir atzīta par vainīgu dezinformācijas un viltus ziņu izplatīšanā dažādos sociālajos tīklos, lai pirms 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanām ietekmētu vēlētāju noskaņojumu par labu Donaldam Trampam.

   

  Šādi secinājumi savulaik tika izdarīti pēc 22 mēnešus ilgušās īpašā prokurora Roberta Millera veiktās izmeklēšanas par Krievijas iespējamo iejaukšanos ASV vēlēšanās. 2018. gadā par iejaukšanos ASV vēlēšanu procesā apsūdzības tika izvirzītas 13 Krievijas pilsoņiem un trim juridiskajām personām. Starp apsūdzētajiem ir arī pats Jevgēņijs Prigožins.

  Taču neilgi pirms paredzētā tiesas procesa sākuma ASV Tieslietu ministrija ir paziņojusi, ka lietu pret "Concord Management" tā atsauc. Ministrijas iesniegumā Vašingtonas Federālajai tiesai apgalvots, ka "Concord Management and Consulting" darbības ir uzskatāmas par draudu nacionālajai drošībai, taču vienlaicīgi ir secināts, ka bez Krievijas uzņēmuma reālas klātbūtnes ASV un bez iespējas to pakļaut jēgpilnam sodam nav nedz taisnīguma, nedz nacionālās drošības interesēs.

  Tāpat ministrija norādījusi, ka nesenās izmaiņas noteikumos par pierādījumiem, kas balstīti uz klasificētu ASV izlūkdienestu informāciju, padara daudz sarežģītāku lietas turpmāku virzību bez noslēpumu atklāšanas.

  Prigožinam piederošā kompānija bija vienīgā no visiem apsūdzētajiem, kuru bija plānots reāli tiesāt, jo pārējie tiek uzskatīti par ASV likumiem neaizsniedzamiem. Tas gan nenozīmē, ka apsūdzības pret šīm personām tiktu atceltas.

  Millera izmeklēšanā savulaik tika atzīts, ka ne ASV prezidenta Trampa priekšvēlēšanu kampaņas darbinieki, ne pats Tramps nav tiešā veidā sadarbojušies ar Krieviju, cenšoties panākt sev vēlamu balsojuma iznākumu. Tieši tāpēc Tramps atkārtoti Millera izmeklēšanu saucis par raganu medībām. Lai arī Tramps uzskata, ka nav vainīgs izvirzītajās apsūdzībās, Millers bija paudis pārliecību, ka pieejamie pierādījumi viņu tomēr pilnībā neattaisno.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti