Pasaules panorāma

Igauņi atgriežas mājās no Somijas

Pasaules panorāma

Eksperts: Krievijas mērķis – Azovas jūras aneksija

Kurts Volkers: Ukraina ir saliedēta prasībās valdībai

ASV īpašais pārstāvis: Ukraina ir saliedēta prasībās valdībai

Ukrainā drīzumā gaidāmās prezidenta vēlēšanas būs demokrātisks process, kurā ASV neiejaucas – saka ASV īpašais pārstāvis sarunās ar Ukrainu Kurts Volkers.

Latvijas Televīzijai bija iespēja videokonferencē uzdot Volkeram jautājumu.

Kurts Volkers nesen izteicies, ka Krievija vēlas, lai līdzšinējais proeiropeiskais Ukrainas prezidents Petro Porošenko vēlēšanās zaudētu. Vai tas nozīmē, ka ASV atbalsta Porošenko, un vai tās redz kādu īpašu kandidātu, kuru atbalstītu Krievija?

To Latvijas Televīzijai videokonferencē vaicāja ASV īpašajam pārstāvim sarunās ar Ukrainu.

“Mēs neieņemam pozīciju vēlēšanās. Tā ir demokrātija, ir vairāki kandidāti, ir atvērta cīņa, un mēs nezinām, kurš uzvarēs. Bet mēs atbalstām principus – stipras demokrātiskas institūcijas, cīņu pret korupciju, drošību, Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti. Mēs par to iestājamies un to sakām visiem kandidātiem,” saka Volkers.

Vienlaikus viņš komentē Krievijas pausto, sakot, ka ir audzis Krievijas prezidenta Vladimira Putina un Porošenko personiskais konflikts. “Tomēr es neesmu pārliecināts, ka Krievija norāda uz kādu konkrētu kandidātu, kura uzvaru gribētu un tad no tās iegūtu. Un tas ir tādēļ, ka Ukrainas sabiedrība ir ļoti saliedēta ap nacionālo identitāti un prasībās, kas valdībai būtu jādara.

Nedomāju, ka kādam kandidātam, lai kurš tas arī nebūtu, būtu iespēja dot priekšroku Krievijai.”

KONTEKSTS:

Ukrainas prezidenta vēlēšanu pirmā kārta notiks 31. martā. Ja neizdosies iegūt vairāk par pusi balsu, tad divi vadošie sacentīsies otrajā kārtā trīs nedēļas vēlāk.

Zināms, ka vēlēšanās startēs gan pašreizējais valsts galva Petro Porošenko, gan bijusī premjere Jūlija Timošenko. Taču līderpozīcijas aptaujas līdz šim uzrādījušas komiķim Volodomiram Zelenskim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti