ASV imigrantu bērnus turpmāk varēs aizturēt uz nenoteiktu laiku

ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija trešdien, 21.augustā paziņoja, ka atcels stingros juridiskos ierobežojumus tam, uz cik ilgu laiku nelegālo imigrantu bērni var tikt aizturēti. Rīcības mērķis ir atturēt nelegālos imigrantus no cerībām, ka viņi pēc aizturēšanas tiks atbrīvoti un varēs pazust ASV iedzīvotāju vidū.

ASV imigrantu bērnus turpmāk varēs aizturēt uz nenoteiktu laikuRihards Plūme

1997.gadā Amerikas Savienotajās Valstīs spēkā stājās Floresas atrisinājuma vienošanās jeb juridiski saistošs ASV Augstākās tiesas spriedums, kas paredz, ka valdība nevar aizturēt imigrantu bērnus uz laiku, kas pārsniedz 20 dienas. ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija iepriekš tikusi apsūdzēta Floresas vienošanās pārkāpšanā, izšķirot ģimenes.

Iekšzemes drošības ministrija trešdien, 21.augustā paziņoja, ka tā šo vienošanos izbeidz. Jaunā ministrijas politika, kuru paredzēts ieviest 60 dienu laikā, turpmāk neierobežos laiku, uz kuru imigrantu bērni vai viņu ģimenes locekļi var tikt aizturēti. Iekšzemes drošības ministra pienākumu izpildītājs Kevins Makalīnans skaidroja, ka ģimeņu bezprecedenta plūsma pār ASV dienvidu robežu šogad radījusi milzīgu izaicinājumu. Lielākā daļa šo ģimeņu ir no Centrālamerikas valstīm.

"Šogad esam pieredzējuši nepieredzētu ģimeņu plūsmu, kas lielākoties nāk no Centrālamerikas, pāri mūsu dienvidu robežai. Pēdējo desmit mēnešu laikā ASV Muitas un robežkontroles dienests aizturēja vai nonāca kontaktā ar 475 000 ģimenēm, no kurām 90% šķērsojušas robežu nelegāli. Tikai maijā vien vairāk nekā 88 000 ģimeņu ieradās pie mūsu dienvidu robežas," pauda Makalīnans.

Makalīnans atgādināja par šīs krīzes cēloņiem, kā arī skaidroja, ka jaunās politikas mērķis ir atturēt nelegālos imigrantus no cerībām, ka viņi pēc aizturēšanas tiks atbrīvoti un varēs pazust ASV iedzīvotāju vidū.

"Gan es, gan citi eksperti un administrācijas pārstāvji ir uzsvēruši – šīs krīzes vadošais spēks ir nepilnības mūsu imigrācijas tiesiskajā regulējumā. Cilvēku kotrabandisti reklamē, un migranti labi zina, ka, pat tad, ja viņi nelegāli šķērsos robežu, ierašanās uz mūsu robežas ar bērnu nozīmē to, ka viņi tiks izlaisti Savienotajās Valstīs, lai gaidītu tiesas procesus, kas var ilgt piecus gadus vai vairāk," teica Makalīnans.

Savukārt ASV prezidents Donalds Tramps žurnālistiem norādīja, ka viņš apsver iespēju izbeigt ASV dzimušo imigrantu bērnu automātiskas tiesības uz pilsonību, jo esošā sistēma esot smieklīga. Viņaprāt, lai aizsargātu šos bērnus no ļaunprātīgas izmantošanas un apturētu nelegālo plūsmu, ir jānovērš nepilnības, un tā ir neatliekama humāna nepieciešamība.

"Prezidents Baraks Obama un citi ģimenes izšķīra. Bet es esmu tas, kurš tās ir turējis kopā. Ar to, ko mēs darām tagad, mēs to veicināsim vēl vairāk. Cilvēkiem iekļūt mūsu valstī nelegāli būs teju neiespējami. Turklāt mēs būvējam sienu un daudz citas lietas vēl ir gaidāmas," tā Tramps. Bažas par jauno politiku paudusi Meksika, kura ar ASV noslēgusi vienošanos par Centrālamerikas migrantu plūsmas apturēšanu. Skeptiķu vidū ir arī migrantu un cilvēktiesību grupas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt