ASV iedzīvotāji piesakās pieejamās aprūpes programmai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Pirmdien ir pēdējā diena, kad ASV iedzīvotāji var pieteikties veselības apdrošināšanas polisēm pretrunīgi vērtētās „Obamacare" jeb pieejamās aprūpes programmas ietvaros. Jebkuram, kurš apdrošināšanu nebūs izvēlējies, no pirmā janvāra būs jāmaksā papildus maksa par medicīnas pakalpojumiem.

Saskaņā ar jaunajiem likumiem, jebkurai personai, kurai no nākamā gada pirmā janvāra Savienotajās Valstīs nebūs veselības apdrošināšanas, nāksies maksāt soda naudu papildus visām medicīnas aprūpes izmaksām, kas arī būs jāsedz no savas kabatas. Faktiski gan soda nauda ir tikpat liela kā maksa par veselības apdrošināšanu.

Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka aptuveni puse no Republikāņu partijas atbalstītājiem dotu priekšroku soda naudas maksāšanai, kamēr 80% demokrātu izvēlētos apdrošināšanu.

ASV prezidenta administrācija cer, ka līdz 31.martam „Obamacare" programmai būs pieteikušiem vismaz septiņi miljoni cilvēku. Republikāņu partijas kongresmeņi gan par šiem mērķiem izteikušies visai skeptiski, ierosinot „Obamacare" likumu pilnībā atcelt, ja šis mērķis noteiktajā laikā netiks sasniegts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti