Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

K. Misānes tiesa Dānijā

ASV ģenerālprokurors kritizē Trampa tvītošanu

ASV ģenerālprokurors paziņo, ka Trampa tvīti negatīvi ietekmē prokurora darbu

ASV ģenerālprokurors Viljams Barrs kritizējis prezidentu Donaldu Trampu par to, ka viņa tvīti negatīvi ietekmē prokurora darbu. Šāda asa vārdu apmaiņa saistīta ar lietu pret ietekmīgu republikāņu politiķi Rodžeru Stounu, kuram draud vairāki gadi cietumā par nepatiesu liecību sniegšanu. Pats prezidents pauž pārliecību, ka ar izteikumiem sociālās saziņas vietnēs tiesvedībā politiski neiejaucas.

ĪSUMĀ:

  • ASV ģenerālprokurors uzmanības centrā nonācis saistībā ar krimināllietu pret savulaik ietekmīgu republikāņu pārstāvi Stounu.
  • Stounam pārmet mēģinājumus kavēt izmeklēšanu par Krievijas iespējamo iejaukšanos 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanās.
  • Vairāki federālie prokurori ieteikuši piespriest deviņus gadus cietumā; Tramps paziņoja  nevarot pieļaut šādu netaisnīgu spriedumu.
  • Neilgi pēc tam Tieslietu departaments atsauca prokuroru rekomendācijas, ierosinot maigāku spriedumu.
  • Protestējot pret augstāko ierēdņu rīcību, četri prokurori no lietas izstājās; demokrāti pieprasīja Barra atkāpšanos no amata.
  • Barrs paziņoja, ka publiski paziņojumi un tvīti par Tieslietu departamentu padara darbu par neiespējamu.
  • Komentētāji norādījuši: Barra kritika pret prezidentu ir visai neierasta, jo viņš uzskatīts par kaismīgu Trampa aizstāvi.
  • Baltais nams: prezidentam Trampam joprojām ir pilnīga ticība ģenerālprokuroram Barram.

ASV ģenerālprokurors Viljams Barrs pastiprinātā uzmanības centrā ir nonācis krimināllietas dēļ, kas rosināta pret savulaik ietekmīgu Republikāņu partijas pārstāvi Rodžeru Stounu. Pagājušā gada janvārī federālā tiesa Vašingtonā izvirzīja Stounam septiņas apsūdzības par nepatiesu liecību sniegšanu, liecinieku ietekmēšanu un izmeklēšanas kavēšanu. Prokurori uzskatīja, ka Stouns ar savām darbībām ir mēģinājis kavēt Kongresa pārstāvju palātas Izlūkošanas komitejas izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanās.

Bija sagaidāms, ka gala spriedums Stouna lietā tiks pasludināts 20. februārī, un vairāki federālie prokurori bija ieteikuši piespriest viņam no 87 līdz 108 mēnešiem jeb aptuveni 9 gadiem cietumā.

Reaģējot uz šīm rekomendācijām, ASV prezidents Tramps tās nosauca par briesmīgām un pašu situāciju par ļoti negodīgu.

Pēc Trampa vārdiem, patiesie noziegumi ir pastrādāti pretējā pusē un prezidents nevarot pieļaut šādu netaisnīgu spriedumu.

Neilgi pēc tam Tieslietu departaments atsauca prokuroru rekomendācijas, ierosinot maigāku spriedumu, savukārt četri federālie prokurori, kas bija snieguši savas rekomendācijas, no šīs lietas izstājās, protestējot pret augstāko ierēdņu rīcību.

Šajā situācijā nekavējoties sekoja kritikas vilnis no ASV Demokrātu partijas puses, kas pieprasīja ģenerālprokuroram Barram atkāpties no amata. Pats Barrs paziņoja, ka viņš kopumā atbalsta Tieslietu departamenta nostāju un rekomendācijas uzskata par pārāk bargām. Šī pozīcija ir bijusi zināma arī prezidentam, taču viņa agrā rīta tvīti, kas izskan pirms oficiālās ministrijas pozīcijas paziņošanas, neesot pieļaujami.

"Publiski paziņojumi un tvīti par Tieslietu departamentu, par šeit strādājošiem cilvēkiem, par lietām, kas tiek izskatītas, par tiesnešiem, kuri izskata šīs lietas, padara par neiespējamu man darīt savu darbu un nodrošināt, ka tiesas un prokurori godīgi dara savu darbu.  Mani neviens neapcels vai neietekmēs – vai tas būtu Kongress, avīze, redaktoru komanda vai prezidents. Es darīšu to, ko es uzskatu par pareizu.

Tāpēc es uzskatu, ka es nevaru darīt savu darbu šeit departamentā, ja visu laiku saskaros ar dažādiem komentāriem, kas apšauba manu darbu," paziņoja ASV ģenerālprokurors.

Ģenerālprokurors pauda cerību, ka Tramps ņems vērā viņa vārdus

Tramps piektdien, 14. februārī, ietvītoja, ka viņam kā prezidentam ir tiesības iejaukties krimināllietās, bet līdz šim viņš to nav darījis.

Atsevišķi komentētāji norādījuši, ka šāda Barra kritika pret prezidentu ir visai neierasta, jo viņš tiek uzskatīts par ļoti kaismīgu Trampa aizstāvi. Atsevišķi mediji pat norāda, ka šādi izteikumi intervijā televīzijas sabiedrībai ABC varētu būt izteikti, nevis lai paustu neapmierinātību ar prezidenta viedokli, bet gan lai sakārtotu sabiedrisko domu.

Baltā nama preses pārstāve Stefānija Grišema ir paziņojusi, ka prezidentam Trampam joprojām ir pilnīga ticība ģenerālprokuroram Barram un viņa komentāri valsts vadītāju neesot nemaz satraukuši. Baltais nams arī norāda, ka Barra komentāri neietekmēs prezidenta paradumus lietot sociālos tīklus, vienlaicīgi uzsverot, ka daudzas no mediju organizācijām Trampa izteikumus interpretē nepareizi. Arī pats Tramps uzskata, ka viņa tvīti nav uzskatāmi par politisku iejaukšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti