ASV federālajiem darbiniekiem neizmaksā algu

Aptuveni 800 000 ASV federālo darbinieku piektdien, 11.janvārī, nesaņems savu ikmēneša algu, jo valstī jau trešo nedēļu daļēji ir slēgts valdības darbs.

ASV Kongresā pārstāvēto demokrātu un republikāņu starpā joprojām nav atrisinātas domstarpības par valdības darba finansēšanu, galvenokārt robežas aizsargsienas būvniecības dēļ.

Politikas komentētāji norāda - ja līdz šim valdības slēgšana likās teorētiska, tad šodien tā kļūs reāla un taustāma.  

Laika posmā no 11. līdz 17.janvārim federālo iestāžu darbiniekiem tradicionāli tiek izsūtīti čeki par darba samaksu no 22. decembra līdz 5.janvārim.

ASV federālajiem darbiniekiem neizmaksā alguUģis Lībietis

   Šī būs pirmā reize, kad valsts iestādēs strādājošie reāli izjutīs valdības darbības slēgšanas radītās sekas – nebūs iespējams samaksāt komunālos maksājumus, īri vai kredītmaksājumus.

  Amerikas Valdības darbinieku federācija norāda, ka tūkstošiem federālo darbinieku jau ir sākuši pieteikties bezdarbnieku pabalstiem vai arī izskata cita nepilna laika darba iespējas.

  Pagaidām gan nav pazīmju, ka ASV Senātā pārstāvētie republikāņi varētu apstiprināt demokrātu piedāvāto izdevumu likumprojektu, kas ļautu atsākt valdības darbu.

  Šajā likumprojektā nav iekļauts prezidenta Donalda Trampa prasītais finansējums aizsargsienas būvniecībai uz robežas ar Meksiku. No šīs prasības Tramps nav gatavs atkāpties, paziņojot, ka daļējai valdības darba slēgšanai ir augstāks mērķis nekā iknedēļas algas čeks.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti