Lai gan lēnām, bet tomēr Ukraina saņems sabiedroto piegādātos ieročus un tehniku, savukārt Krievijas pusē arvien vairāk vērojamas pazīmes, ka tai izsīkst gan dzīvā spēka, gan tehnikas rezerves, norādīts ISW jaunākajā ziņojumā.
Analītiķi norāda uz Ukrainas izlūku ziņoto, ka pretiniekiem izdots aizliegums no kaujas lauka izvest ievainotos krievu karavīrus, kā arī Krievijas Federālā drošības dienesta avotu vēstīto par būtiskām komunikācijas problēmām starp krievu komandieriem un ierindas karavīriem.
ISW vērtējumā, tas rada nopietnus riskus, ka Krievijas armijas jau tā zemais kaujas gars nokritīsies līdz kritiskai robežai.
Vienlaikus Krievijas virsnieku profesionalitātes kritums var pavērt jaunas iespējas Ukrainas spēkiem.
Ukrainai parādīsies iespējas veikt nopietnus pretuzbrukumus ar labām iespējām gūt panākumus, ja Krievijas spēki, "kas iestrēguši otršķirīgos virzienos, zaudēs kaujas sparu, jo cīņa par Severodonecku uzsūks lielu daļu krieviem pieejamo uzbrukuma kaujas spēju", pauduši ISW analītiķi.
Krievijas karaspēks ir koncentrējies Luhanskas un Doneckas apgabalu ieņemšanai. Pašlaik turpinās sīvas kaujas par Severodonecku.
Tāpat Krievijas spēki cenšas uzbrukt Slovjanskas virzienā un pārsviež papildu tehniku uz Harkivas apgabala Kupjanskas apkaimi.
KONTEKSTS:
24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.
Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.