ASV «Covid-19» dēļ aizliedz ieceļošanu no Eiropas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Amerikas Savienotās Valstis (ASV) koronavīrusa "Covid-19" dēļ uz 30 dienām noteiks ieceļošanas aizliegumu no Eiropas valstīm, tomēr prezidents Donalds Tramps pieļāva iespēju to atcelt ātrāk, ja situācija uzlabosies. Vienlaikus Pasaules Veselības organizācijas ģenerāldirektors paziņojis, ka koronavīrusa infekcijas uzliesmojums ir sasniedzis globālas pandēmijas līmeni.

“Pēc konsultācijām ar valdības vadošajiem veselības aprūpes speciālistiem esmu nolēmis veikt vairākas spēcīgas, bet vajadzīgas darbības, lai aizsargātu visu amerikāņu veselību un labklājību. Lai pasargātu mūsu krastus no jauniem gadījumiem, mēs uz 30 dienām apturēsim visus ceļojumus no Eiropas uz Amerikas Savienotajām Valstīm. Jaunie noteikumi stāsies spēkā piektdien pusnaktī,” sacīja Tramps.

Viņš informēja, ka aizliegums attieksies arī uz lielu tirdzniecības un kravu apjomu, kā arī dažādām citām lietām.

Ierobežojumi neattieksies uz lidojumiem no Lielbritānijas un Īrijas.

Tomēr ASV nepārtrauks kontaktus ar Lielbritāniju, un valstī varēs atgriezties amerikāņi, kas izgājuši attiecīgas pārbaudes.

Nedaudz vēlāk Baltais nams precizēja, ka  ieceļošanas aizliegums attieksies uz cilvēkiem, kas atradušies Šengenas zonā pēdējās 14 dienās pirms sava mēģinājuma ierasties ASV. To neattiecinās uz Šengenas zonu apmeklējušajiem ASV pilsoņiem  vai pastāvīgiem iedzīvotājiem, viņu dzīvesbiedriem vai vecākiem. Ierobežojumi neattieksies arī uz personām, kurām izsniegti  noteikti vīzu veidi.

Trampa lēmums stāsies spēkā naktī no piektdienas uz sestdienu un skars 26 Eiropas Savienības valstis, kas atrodas Šengenas zonā.

Briselē šo ASV prezidenta lēmumu nosoda, norādot, ka tas pieņemts bez konsultēšanās ar eiropiešiem laikā, kad sabiedrotie drīzāk būtu jāatbalsta, nevis no tiem jānorobežojas.

ASV reģistrēts vairāk nekā tūkstoš saslimšanas gadījumu lielākajā daļā štatu, bet miruši vairāk nekā 30. Līdz šim valdība kritizēta par bezdarbību un negatavību vīrusa uzliesmojumam. Tagad tiek slēgtas mācību iestādes, atcelti kultūras un sporta pasākumi, to skaitā arī Nacionālās basketbola asociācijas regulārā sezona. Arī iemīļotās Svētā Patrika dienas svinības daudzviet atceltas.

Par atmosfēru ASV Latvijas Televīzijai no Vašingtonas pastāstīja Apvienotā baltiešu komitejas projektu vadītājs: “Jāsaka, ka situācija attīstījusies ļoti strauji. Ja vēl vakar mums bija darba tikšanās ASV Kongresā un notika vairāki publiskie pasākumi, tad šorīt jau saņēmām ziņu, ka Kongresa komplekss publikai tiek slēgts.”

Latvietis skaidroja, ka jaunākos ierobežojumus amerikāņi uztver dažādi. Piemēram, Hārvarda Universitāte devusi vien pāris dienu studentiem, lai izvāktos no kopmītnēm. Šāds lēmums satraucis ārzemju studentus, kuriem nav skaidrs, kur turpmāk palikt un vai pietiks naudas.

Vienlaikus par jauniem ierobežojumiem paziņojušas arī vairākas Eiropas valstis. Lietuva pastiprinājusi sanitāro kontroli pie Latvijas un Polijas robežām un ierīkojusi īpašus sanitārās informācijas punktus.  Arī Polija pastiprinājusi robežkontroli un uz divām nedēļām slēgusi izglītības iestādes, kā arī teātrus, muzejus, operas namus un kinoteātrus. Uz vismaz divām dienām skolas slēgtas arī Igaunijai piederošajā Sāmsalā, kur trešdien diviem pieaugušiem cilvēkiem konstatēts "Covid-19".
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti