Panorāma

Olafs Šolcs stājies Vācijas kanclera amatā

Panorāma

Panorāma

ASV brīdina Kremli par smagākām sekām nekā pēc Krimas aneksijas

ASV brīdina Kremli par smagākām sekām nekā pēc Krimas aneksijas

ASV prezidents Džo Baidens norādījis Kremlim, ka Krievijas iebrukums Ukrainā nodarīs milzīgu kaitējumu Krievijas ekonomikai. Tā pēc otrdien vakarā notikušās video sarunas starp ASV un Krievijas prezidentiem paziņojis Baltais nams.

Lai nepieciešamības gadījuma īstenotu šo brīdinājumu, ASV šobrīd ļoti cieši sadarbojas gan ar Eiropas lielvalstīm, gan ar Eiropas Savienību.

ASV un Krievijas prezidenti divas stundas ilgajā video sarunā pārrunāja vairākus jautājumus – kiberdrošību, Irānu, bet galvenais jautājums bija Ukraina.

Krievijas prezidents Putins izteicies, ka saruna ir bijusi atklāta un konstruktīva, esot iespēja šo dialogu turpināt.

Savukārt Baltais nams pēc sarunas teica, ka Baidens esot bijis ļoti tiešs pret Putinu un atkārtoti apliecinājis ASV atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai. Viņš prezidentam Putinam sacījis, ka gadījumā, ja Krievija turpinās iebrukt Ukrainā, ASV un sabiedrotie Eiropā atbildēs ar spēcīgiem ekonomiskiem pasākumiem.

Turklāt ASV ne tikai turpinās palīdzēt ar ieročiem Ukrainai, bet arī vēl vairāk stiprinās NATO austrumu flanga sabiedrotos, ko var saprast kā ASV klātbūtnes palielināšanu arī Baltijā.

Abi prezidenti ir vienojušies, ka viņu padotie šo sarunu turpinās.

"Mēs uzskatām, ka prezidents Putins vēl nav pieņēmis lēmumu. Tas, ko prezidents Baidens darīja, – ļoti skaidri izklāstīja, kādas būs sekas, ja Putins izvēlēsies uzbrukt," vēsta ASV prezidenta nacionālās drošības padomnieks Džeiks Salivans.

"Baidens skatījās acīs Putinam un teica – lietas, ko mēs neizdarījām 2014. gadā, mēs esam gatavi darīt tagad."

"Runājot par detaļām, mēs labprātāk tās paziņotu Krievijai tieši, nevis vestu sarunas publiski. Mēs krieviem sīki izklāstām, kādus pasākumus mēs esam iecerējuši. Mēs arī ļoti cieši sadarbojamies ar mūsu Eiropas sabiedrotajiem – ļoti detalizētā līmenī.

Mūsu eksperti no Finanšu ministrijas, Ārlietu ministrijas, Nacionālās drošības padomes ikdienā sazinās ar lielākajām galvaspilsētām, ar Briseli, lai izstrādātu šo pasākumu paketi."

Rietumi tagad esot gatavi rīkoties kopā un daudz jaudīgāk nekā pēc Krimas okupācijas.  Baidens ceturtdien pārrunās notikušo arī ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski.

Kāds ukraiņu politologs izteicies, ka šī Baidena un Putina saruna bija tāda kā pretinieka iztaustīšana –

Baidens vēlējās uzzināt, vai un kādas ekonomiskās sankcijas skars Krieviju visvairāk un atturēs Putinu no kara, bet Putins – kādu piekāpšanos viņš var sagaidīt no ASV, nesākot karu.

Putins ceturtdien pēc tikšanās ar Grieķijas premjeru teica, ka Maskavai ir tiesības aizstāvēt savu drošību.

"Krievija īsteno miermīlīgu ārējo politiku, taču tai ir tiesības nodrošināt savu drošību vidējā un ilgtermiņā. Mēs to apspriežam ar visiem mūsu partneriem, tostarp ar līderi, ar kuru runāju vakar, ASV prezidentu Baidenu. Mums ir jāuztraucas par iespējamo Ukrainas uzņemšanu NATO, jo tad bez šaubām sekos attiecīgo militāro kontingentu izvietošana un mūs apdraudošo ieroču izvietošana,” sacīja Krievijas prezidents.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti