Sadaļas Sadaļas

ASV Augstākā tiesa ļauj Trampam izmantot Pentagona līdzekļus robežmūra būvniecībai

ASV Augstākā tiesa piektdien, 26.jūlijā, nolēma, ka prezidents Donalds Tramps drīkst novirzīt vairākus miljardus ASV dolāru no Aizsardzības ministrijas līdzekļiem gar Meksikas robežu. Šis bija viens no galvenajiem solījumiem Trampa veiksmīgajā prezidenta vēlēšanu kampaņā 2016.gadā.

ĪSUMĀ:

  • Tramps “Twiter” ietnē svin uzvaru par Meksikas robežmūra celtniecību.
  • Augstākās tiesas lēmums nodrošina pagaidu pieeju apmēram 2,5 miljardiem ASV dolāru.
  • Tiesu cīņas turpinās.
  • Tramps šogad izsludināja nacionālu ārkārtas stāvokli, lai apietu Kongresu.
  • 20 ASV štati un sabiedriskās organizācijas to apstrīdēja tiesā kā konstitucionālu pārkāpumu.
  • ASV federālā tiesa izdeva pagaidu aizliegumu izmantot Pentagona līdzekļus.
  • Maijā Tramps draudēja arī noteikt tarifus visām precēm no Meksikas.
  • Jūnijā abas puses panāca vienošanos.
  • Līdz šim tā šķietami sniedz Trampa gaidītos rezultātus.
  • Samazinājusies par 28% imigrantu plūsma no Centrālamerikas.

ASV prezidents Donalds Tramps šogad bija izsludinājis nacionālu ārkārtas stāvokli, lai apietu Kongresu un iegūtu finansējumu mūra būvniecībai. Trampa solījums uzcelt mūri gar Meksikas robežu, lai samazinātu nelegālo imigrāciju no Latīņamerikas, bija viens no galvenajiem solījumiem viņa veiksmīgajā prezidenta vēlēšanu kampaņā 2016.gadā.

ASV Augstākā tiesa ļauj Trampam izmantot Pentagona līdzekļus robežmūra būvniecībaiRihards Plūme

Aptuveni 20 ASV štati, kā arī Savienoto Valstu lielākā cilvēktiesību aizsardzības organizācija „American Civil Liberties Union”, vides aizsardzības grupējumi un pierobežas teritoriju kopienas apstrīdējušas tiesās Trampa lēmumu izsludināt ārkārtējo stāvokli, norādot, ka tas ir konstitūcijas pārkāpums. Savukārt ASV federālās tiesas tiesnesis maijā izdeva pagaidu rīkojumu, kas aizliedz Trampa administrācijai izmantot Pentagona līdzekļus mūra būvniecībai gar Meksikas robežu.

Tomēr Augstākā tiesa piektdien atcēla šo rīkojumu ar piecām balsīm par un četrām pret, rakstiski apliecinot, ka valdība šajā stadijā ir pietiekami parādījusi to, ka šīm organizācijām nav pamata apstrīdēt šo līdzekļu piešķiršanu.

Augstākās tiesas lēmums nodrošina Trampam pagaidu pieeju apmēram 2,5 miljardiem ASV dolāru mūra projekta īstenošanai, kamēr turpinās tiesu cīņas šajā jautājumā.

Reaģējot uz Augstākās tiesas lēmumu, Tramps tviterī rakstīja, ka tā ir liela uzvara mūrim, liela uzvara robežas drošībai un likuma varai.

Savienoto Valstu prezidenta centieni samazināt nelegālo imigrāciju no Latīņamerikas nebeidzas tikai ar vēlmi uzcelt mūri. Vēl maijā Tramps draudēja noteikt tarifus visām precēm no Meksikas, ja valsts nepastiprinās cīņu pret Centrālamerikas nelegālo imigrantu plūsmu pār Meksikas un ASV robežu. Pēc nedēļu ilgām spraigām sarunām abas puses jūnijā panāca vienošanos un līdz šim tā šķietami sniedz Trampa gaidītos rezultātus. Proti, uz ASV dienvidu robežas aizturēto nelegālo imigrantu skaits jūnijā bija par 28% mazāks nekā maijā.

Tāpat Tramps vakar paziņoja, ka ASV un Gvatemala parakstījušas vienošanos par patvēruma meklētājiem. Abas valstis mēnešiem ilgi bija risinājušas sarunas par šādu vienošanos, un Tramps trešdien draudēja Gvatemalai ar muitas tarifiem vai citām sekām, ja vienošanās netiktu panākta. Tā sauktā „drošas trešās valsts” vienošanās pieprasa migrantiem, kas dodas uz ASV, pēc ierašanās Gvatemalā pieteikties uz patvērumu šajā valstī, nevis uz ASV robežas.

Tramps uzsvēra, ka šī vienošanās sniegs drošību patiesiem patvēruma meklētājiem un apturēs patvēruma krāpniecību. Tomēr vēl nav zināms, kā šī vienošanās stāsies spēkā, jo Gvatemalas Konstitucionālā tiesa ir izdevusi trīs izpildrakstus pret to.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt