ASV atvadās no mūžībā aizgājuša senatora Makeina

Amerikas Savienoto Valstu iedzīvotāji turpina atvadīties no mūžībā aizgājušā senatora Džona Makeina. Ceturtdien, 30.augustā, viņam godu atdeva cilvēki Arizona štatā, bet piektdien, 31.augustā, šķirts ar mirstīgajām atliekām nogādāts galvaspilsētā Vašingtonā.

Ceturtdien Arizonas pavalsts galvaspilsētā Fīniksā notika Makeina piemiņas dievkalpojums, kurā piedalījās apmēram 3500 cilvēki. Bijušais ASV viceprezidents Džo Baidens un citi senatora draugi stāstīja personiskus atmiņu stāstus un pauda savu cieņu ietekmīgajam politiķim.

Pēc pasākuma šķirsts ar Makeina mirstīgajām atliekām ar lidmašīnu tika nogādāts Endrjūsas militārajā bāzē netālu no galvaspilsētas Vašingtonas, kur to un senatora tuviniekus sagaidīja aizsardzības ministrs Džims Matiss un citas amatpersonas.

Piektdien ASV parlamenta ēkā – Kapitolijā – paredzēta oficiāla atvadu ceremonija, bet sestdien, 1.septembrī, galvaspilsētā notiks bēru dievkalpojums. Savukārt bēres notiks svētdien, 2.septembrī, un Makeinu apglabās Annapolisas pilsētas kapos blakus kursabiedram.

KONTEKSTS:

25.augustā 81 gada vecumā miris ASV republikāņu senators Džons Makeins, kurš savulaik kandidējis arī ASV prezidenta vēlēšanās. Baltijā viņu atcerēsies kā draugu un aktīvu drošības un neatkarības aizstāvi. Līdzjūtību mirušā senatora radiniekiem izsaka daudzi ietekmīgi pasaules politiķi un iedzīvotāji.

Pēdējos gados Makeins stingri atbalstīja Baltijas valstis, Ukrainu un Gruziju. Viņš viesojies arī Latvijā. Senators mudināja īstenot stingru nostāju pret Vladimira Putina vadīto Krieviju. Jūlijā notikušo ASV prezidenta Donalda Trampa tikšanos ar Putinu Makeins sauca par traģisku kļūdu, jo “Tramps tajā nevēlējās nostāties pret Putinu”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti