ASV atsāk uzlidojumus islāmistiem no Indžirlikas bāzes Turcijā

Amerikas Savienoto Valstu vadītās koalīcijas gaisa spēki atsākuši uzlidojumus grupējuma “Daīš” jeb “Islāma valsts” pozīcijām no Indžirlikas bāzes Turcijas dienvidos. 

Tie tika pārtraukti pēc neveiksmīgā apvērsuma mēģinājuma.

Pentagona pārstāvji ziņo, ka Turcijas varas iestādes atvērušas savas valsts gaisa telpu militārai aviācijai. Tāpēc atsāktas gaisa operācijas. Tomēr sīkāka informācija par triecienu mērķiem un rezultātiem netiek sniegta.

Bāze jau vairākas dienas tiek nodrošināta ar enerģiju no iekšējiem avotiem, jo Turcijas varas iestādes drošības apsvērumu dēļ sestdien pārtrauca elektrības padevi.

Nedēļas nogalē Indžirlikā tika arī aizturēts Turcijas ģenerālis un vairāki desmiti zemāka ranga virsnieki. Militārpersonas esot atļāvušas pučistu lidmašīnām tajā uzpildīt degvielu. Tomēr ASV vadītās koalīcijas spēkus šis notikums neietekmēja.
 

Jau ziņots, ka Turcijas prezidents Radžeps Erdogans pēc neveiksmīgā militārā apvērsuma solījis turpināt tīrīšanu valsts iestādēs. Patlaban valstī aizturēti jau 6000 cilvēku.  

Vietējie mediji ziņo, ka starp aizturētajiem ir daudzas augsta ranga militārpersonas un tiesu institūciju pārstāvji. Par piedalīšanos apvērsuma mēģinājumā arestēti 34  ģenerāļi, tostarp  2. un 3. armijas komandieri.  Izsniegti arī 2745 tiesnešu un prokuroru aizturēšanas orderi.

Varas iestādes informē, ka apvērsuma laikā dzīvības kopumā zaudēja 290 cilvēki - 100  pučistu, kā arī vismaz 190 civilpersonas un prezidentam lojālu drošības struktūru pārstāvji.

Erdogans arī paziņojis, ka Turcijā tuvākajā laikā varētu atjaunot nāvessodu. Erdogans informēja, ka konsultēsies ar parlamentā pārstāvēto partiju politiķiem. Lēmums tiks pieņemts tuvākajā laikā, jo pučistiem ir jāatbild par savu rīcību.  

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti