Dienas ziņas

Aizliegto preču saraksti veikalos bijusi kļūda

Dienas ziņas

Kuldīgas Centra vidusskolā notiek pārbūve

ASV dažviet atgūstas no vētras, citviet cīnās ar uguni

ASV atgūstas no vētras «Ida»; Kalifornijā cīnās ar liesmām

Spēcīgās tropiskās vētras "Ida" sekas Amerikas Savienoto Valstu (ASV) dienvidos jūtamas vēl vairākas dienas pēc tam, kad stiprie vēji sasniedza ASV krastus. Simtiem cilvēku vēl joprojām nav atgriezušies mājās, un amatpersonas ziņo, ka infrastruktūras atjaunošana varētu ilgt vēl vairākas nedēļas. Tikmēr ASV rietumos ugunsdzēsēji jau vairākas nedēļas cīnās ar plašiem mežu ugunsgrēkiem.

Luiziānas štata iedzīvotāji vēl joprojām izjūt tropiskās vētras sekas. Patvērušies no spēcīgajiem vējiem un plašajiem plūdiem, simtiem cilvēku gaida rindā pēc bezmaksas pārtikas, degvielas un ūdens.

Tikmēr štatā, kuram piešķirti arī valsts līdzekļi ārkārtējo seku novēršanai, turpinās darbi, lai atjaunotu pārrautos elektrības vadus. Ņūorleānā, kur dzīvo aptuveni 400 tūkstoši cilvēku, pagaidām elektrību ražo tikai rezerves ģeneratori.

Ņūorleānas iedzīvotāja Sammersa Fīlda norādīja:

"Tas ir liels haoss, un lielākā daļa cilvēku ir pametuši pilsētu. Es domāju, ka daļa no tā ir saistīta ar strāvas padeves pārtraukumiem."

Savukārt iedzīvotājs Džeisons Keins pauda: "Ikreiz, kad izgāju laukā, redzēju lidojošus metāla objektus, jumtus. Tas bija prātam neaptverami. Vienkārši nepieredzēti!"

Tā kā vētras postījumu dēļ Ņūorleāna palika bez elektrības un daudzi pameta savas mājvietas, pilsētā pieaudzis arī noziegumu skaits. Varasiestādes tagad noteikušas komandantstundu diennakts tumšajā laikā, lai novērstu tālākas zādzības.

Tikmēr ASV rietumdaļā, Kalifornijas štatā, turpinās smaga cīņa ar liesmām. Iesaistīti tūkstošiem ugunsdzēsēju un brīvprātīgo.

Desmitiem tūkstošiem cilvēku nācies pamest mājvietas, tāpat arī simtiem dzīvnieku nācies bēgt no liesmām.

Uguns kopš 14. augusta izdedzinājusi aptuveni 777 kvadrātkilometru. Šis nav pirmais plašais ugunsgrēks, kas piemeklējis Kalifornijas mežus. Bet, klimatam kļūstot sausākam un karstākam, novērst liesmu tālāku izplatīšanos kļūst arvien sarežģītāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti