ASV atbild uz Ziemeļkorejas ieroču izmēģinājumiem ar karakuģa nosūtīšanu uz Korejas pussalu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

ASV nosūtījušas aviācijas bāzes kuģi uz Korejas pussalu kā nepārprotamu brīdinājumu Ziemeļkorejai, kas pēdējā laikā vēl vairāk aktivizējusi kodolieroču un ballistisko raķešu izstrādi, apgalvojot, ka tas notiek, lai novērstu ASV radītos draudus. 

Kopš ASV vienpusēji raidīja raķešu triecienus aviācijas bāzei Sīrijā, pastiprināta uzmanība tiek pievērsta arī attiecību eskalācijai Korejas pussalā. Savienotās Valstis brīdinājušas, ka arī tur pieļauj militāru risinājumu.  

Uz Korejas pussalu devās ASV aviācijas bāzes kuģis “Karls Vinsons”. Tur  Savienotās Valstis kopā ar Dienvidkoreju rīko plašas mācības un uzstāda modernāko pretraķešu gaisa aizsardzības sistēmu. Ziemeļkoreja tādēļ jau iepriekš draudīgi brīdināja, ka rīkosies, ja apdraudējums augs.

Savukārt ASV uz to atkārtoti brīdinājusi, ka visvairāk riskē pati Ziemeļkoreja un iespējami arī militāri risinājumi.

Komunistiskās valsts mediji no sava skatu punkta vēsta par aviācijas bāzes kuģa ierašanos, kas parādās arī “Associated Press” intervēto Phenjanas iedzīvotāju teiktajā.

Phenjanas iedzīvotājs Kims Sunčols aģentūrau AP stāstīja, ka “nupat ASV nosūtījis aviācijas kodolbāzes kuģi uz Korejas pussalu, lai provocētu mūs, bet mēs neesam nobijušies”.

“Mēs mīlam mieru, taču nekad nelūgsim to. Ja kāds cenšas mūs provocēt, mēs sevi aizstāvēsim visspēcīgākajā veidā un dzīvosim savu dzīvi,” sacīja Kims Sunčols.

“ASV izmisīgi cenšas mūs nospiest ar sankcijām, sakot, ka mūsu veiktās satelītu palaišanas un kārtējie raķešu izmēģinājumi ir militāras provokācijas. Taču tai nerūp, ja raķešu izmēģinājumu veic tās sabiedrotās marionetes Dienvidkoreja un Japāna. Amerikāņiem nav iemeslu sūdzēties par to, ko mūsu bruņotie spēki dara kā pašaizsardzību. ASV jāpārtrauc savi dubultie standarti,” klāstīja Phenjanas iedzīvotāja Kima Džihjonga.

59 Savienoto Valstu raidītās “Tomahawk” raķetes pagājušajā piektdienā daļēji sagrāva vienu no 26 aviācijas bāzēm, kuras izmanto Sīrijas prezidentam Bašaram al Asadam lojālie bruņotie spēki. Taču galvenokārt tā bija spēcīga vēsts. Ne tikai Krievijai. Vismaz tikpat svarīga ziņa tika raidīta diviem Tālo Austrumu vadītājiem: Ziemeļkorejas komunistiskajam līderim Kimam Čenunam un svarīgākajam šīs valsts partnerim – Ķīnai.

Nav nejaušība, ka trieciens notika laikā, kad Ķīnas līderis Sji Dziņpins atradās valsts vizītē ASV, prezidentam Donaldam Trampam piederošajā “Mar-a-Lago” kūrortā. ASV prezidents par šiem triecieniem Ķīnas līderim paziņoja personiski.

Intervijā ASV telekanālam ABC ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons nepārprotami atbildēja uz jautājumu, kādu vēsti no raķešu palaišanas var gūt Ziemeļkoreja.

“Vēsts, ko no tā var gūt jebkura valsts — ja pārkāp starptautiskās normas un nolīgumus, nepildi apņemšanās un kļūsti par draudu citiem, tad var pienākt brīdis, kad sagaidāma mūsu atbilde,” sacīja Tilersons.

“Un Ziemeļkorejas gadījumā esam bijuši ļoti skaidri, ka mūsu mērķis ir Korejas pussala bez kodolieročiem. Mums nav nekādu mērķu attiecībā uz režīma maiņu Ziemeļkorejā. Tādēļ visi iegansti, ar kuriem tiek pamatota kodolprogramma Ziemeļkorejā, ir gluži neticami,” uzsvēra ASV valsts sekretārs.  

Par to, ka Sīrijas raķetes ir nepārprotams vēstījums Ziemeļkorejai, nešaubās arī oficiālā Tokija. Paužot atbalstu ASV raķešu triecieniem kā atbildi ķīmisko ieroču izmantošanai Sīrijā, Japāna vienlaikus pauda ciešu atbalstu ASV apņēmībai nepieļaut kodolieroču izplatību. Tomēr vienlaikus aug bažas par to, kā jau drīzā nākotnē attīstīsies notikumi Korejas pussalā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti