ASV atbalsta trūcīgus mājdzīvnieku īpašniekus

ASV radīta atbalsta programma trūcīgiem mājdzīvnieku īpašniekiem. Lai mājdzīvnieki paliktu pie saimnieka, nevis finansiālu problēmu dēļ nonāktu patversmē, programma saimniekiem piedāvā dzīvnieku bezmaksas medicīnisko palīdzību, pārtiku un citas mīļuļiem vajadzīgās lietas.

No kaķu somām līdz kauliem suņiem – programma “Pets for life” sniedz atbalstu mājdzīvniekiem un viņu trūcīgajiem saimniekiem jau kopš 2010.gada un darbojas 27 pilsētās viscaur ASV.

Pētījumi liecina, ka kaķu un suņu saimnieki mīluļa mūža laikā tā vajadzībām iztērē vairāk nekā 5 tūkstošus dolāru. Tas tiek pat pielīdzināts izmaksām, kas rodas, rūpējoties par bērnu viņa pirmajos dzīves gados. No visiem patversmēs mītošajiem dzīvniekiem 25% reiz bija saimnieks, kurš kādu iemeslu dēļ no dzīvnieka atteicās. Starp iemesliem min arī finansiālas problēmas. Tāpēc finansiāls atbalsts palīdz dzīvniekus noturēt mājās un neļauj tiem nonākt patversmēs. Šo gadu laikā palīdzība sniegta teju 9 tūksotšiem cilvēku.

Programma segusi arī simt tūkstoš operācijas dzīvnieku kastrēšanai. Dzīvnieku tiesību aizstāvji atbalsta kastrāciju, jo tas samazina bez saimniekiem palikušo mīluļu skaitu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti