Rīta Panorāma

Dace Micāne-Zālīte «Zalktenes divas saules» - biogrāfiska dzejoļgrāmata

Rīta Panorāma

Kaljulaida atkārtoti kandidēs uz Igaunija prezidenta amatu

Atkal atvērta Kabulas lidosta

ASV armija: Kabulas lidosta atkal atvērta

Atkal atvērta Afganistānas galvaspilsētas Kabulas starptautiskā lidosta, ziņo Amerikas Savienoto Valstu (ASV) armijas pārstāvji. Tā daudziem vietējiem iedzīvotājiem un ārvalstniekiem patlaban sniedz vienīgo iespēju pamest valsti, ko savā kontrolē pārņēmis  islāmistu grupējums “Taliban”. 

Pirmdien komerciālie avioreisi tika pārtraukti, jo lidlaukā izgāja un lidmašīnās mēģināja ielauzties vairāki tūkstoši vietējo iedzīvotāju bez biļetēm un citiem nepieciešamajiem dokumentiem. Notika arī vairāki traģiski incidenti. 

Neilgi pēc pusnakts pēc vietējā laika to atvēra, un lidostā nolaidās militārā transporta lidmašīna ar ASV jūras kājniekiem. Drīzumā gaidāmi arī citu rietumvalstu papildspēki, kas palīdzēs atjaunot drošību lidostā un palīdzēs evakuēt no valsts tūkstošiem ārvalstnieku un viņu palīgus. 

Tikmēr Afganistānas militārpersonas bēgšanai no valsts izmanto militāro gaisa transportu. Uzbekistānas varas iestādes ziņo, ka piespiedu kārtā nosēdinātas 22 lidmašīnas un 24 helikopteri ar 585 bruņotiem afgāņu karavīriem. Vairāk nekā 100 militārpersonu līdzīgā veidā ieradušās arī Tadžikistānā. 

KONTEKSTS:

Talibi sāka ofensīvu, jo no Afganistānas tiek izvesti ASV un citu valstu spēki.

Kopš augusta sākuma talibi pārņēmuši savā kontrolē lielāko daļu valsts teritorijas, sakaujot Afganistānas drošības spēkus, pārvelkot tos savā pusē vai liekot tiem bēgt, neraugoties pat uz zināmu ASV aviācijas atbalstu.

Islāmistu grupējuma “Taliban” kaujinieki 15. augustā bez cīņām ienāca trijās Afganistānas galvaspilsētas Kabulas priekšpilsētās. Afganistānas amatpersonas paziņoja, ka talibi pilsētai neuzbruks un paredzēts varu mierīgā ceļā nodot pagaidu valdībai. Arī talibi norādīja, ka grib mierīgi pārņemt valsti pilnīgā kontrolē dažu tuvāko dienu laikā.

Tikmēr Kabulas lidostu pārpludināja cilvēki, kas vēlējās pamest pilsētu. Lidostas pārstāvji lielā haosa dēļ, kas valda lidostas teritorijā, lēma atcelt visus komerciālos avioreisus.

Citas valstis slēdz vēstniecības un steigšus evakuē savu diplomātisko pārstāvniecību darbiniekus. Afganistānu arī pametušas valdības amatpersonas un arī prezidents Ašrafs Gani. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti