Dienas notikumu apskats

ASV un ES varētu vienoties par papildus muitas tarifu atcelšanu alumīnijam un tēraudam

Dienas notikumu apskats

Laikapstākļu anomālijas novērotas daudzviet pasaulē

ASV noslēdzies termiņš, līdz kuram jāpanāk migrantu ģimeņu atkalapvienošanās ar bērniem

ASV aizturēšanas centros joprojām no ģimenēm nošķirti vairāk nekā 700 bērnu

Ir noslēdzies tiesas noteiktais termiņš, līdz kuram ASV varas iestādēm bija jāpanāk migrantu ģimeņu atkalapvienošanās ar nošķirtajiem bērniem. Kā paziņojušas amatpersonas, arī pēc termiņa beigām īpašajos aizturēšanas centros joprojām atrodas vairāk nekā 700 bērnu. Cilvēktiesību aktīvisti uzskata, ka ASV valdība sagroza datus par apvienotajām ģimenēm, lai radītu mānīgu priekšstatu par panākumiem.

Maija sākumā Amerikas Savienotajās Valstīs plašu rezonansi izraisīja valsts prezidenta Donalda Trampa lēmums uzsākt cīņu pret nelegālo imigrāciju, īstenojot tā dēvēto „nulles tolerances” politiku.

Galvenokārt uz robežas ar Meksiku masveidā tika aizturētas personas, kuras nelikumīgi ieceļojušas Savienotajās Valstīs. Citi uz robežas pieprasīja patvērumu ASV, aizbildinoties ar vardarbību savās mītnes zemēs - Salvadorā, Gvatemalā un Hondurasā.

Ļoti daudzos gadījumos šo personu bērni tika nošķirti no ģimenēm un ievietoti īpašos aizturēšanas centros un patversmēs.

Kopumā šādi tika nošķirti vairāk nekā divarpus tūkstoši bērnu,

izpelnoties asu vietējo un starptautisko nosodījumu.

Reaģējot uz šādu kritiku, Tramps pagājušajā mēnesī šo programmu apturēja. Neilgi pēc tam Sandjego federālais tiesnesis Deina Sebro  izdeva rīkojumu, kas pieprasīja līdz 10. jūlija vakaram nodrošināt ģimeņu atkalapvienošanos ar bērniem, kuri jaunāki par pieciem gadiem. Savukārt bērni no pieciem līdz 17 gadiem vecākiem bija jāatdod līdz 26. jūlija vakaram.

Kā pēc termiņa beigām paziņojušas amatpersonas, noteiktajā laikā ar ģimenēm atkalapvienoties ir izdevies 1442 bērniem. Tāpat tiek norādīts, ka vēl pirms tam attaisnojošu apstākļu dēļ ir atbrīvoti vēl gandrīz 400 bērni, no kuriem daļa vai nu nosūtīti pie kādiem citiem radiniekiem vai ģimenes draugiem, vai arī ir sasnieguši 18 gadu vecumu.

Taču vairāk nekā 700 bērni joprojām ir aizturēti. Iemesli tam ir dažādi:

  • šo ģimeņu atrašanās valstī nav likumīga;
  • tā arī nav izdevies apstiprināt ģimeniskās saites;
  • vecākiem ir krimināla pagātne;
  • infekcijas slimības;
  • vecākus nav bijis iespējams atrast.

Amerikas Pilsonisko brīvību savienība, kas bija iesūdzējusi valdību tiesā, cenšoties panākt ģimeņu apvienošanu, paziņojusi, ka valdība manipulē ar datiem, lai radītu maldīgu priekšstatu par īstenotās programmas veiksmēm.

Savienības imigrantu tiesību projekta pārstāvis Lī Galernts paziņojis, ka šķirtie vecāki un bērni ir zaudējuši tik ļoti vērtīgo kopā būšanas laiku un to neviens viņiem nespēs atdot.

Organizācijai, protams, esot prieks par apvienotajām ģimenēm, taču daudzi joprojām ir šķirti, un organizācija turpinās cīnīties par šo personu tiesībām. Tāpat tiks meklēti līdz šim neatrastie bērnu vecāki, kuri, visticamāk, Savienotās Valstis jau ir pametuši. Jautājums esot arī par to, vai šiem cilvēkiem pirms valsts atstāšanas ir piedāvāta iespēja ņemt līdzi arī savus bērnus. Daži eksperti pieļauj, ka daudzas ģimenes tā arī nekad atkalapvienošanos nepiedzīvos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt