ASV aiztur Krievijas pilsoni par spiegošanu

ASV ir aizturēta Krievijas pilsone Marija Butina. Sievieti apsūdz par to, ka viņa darbojusies kā slepena Krievijas aģente Savienotajās Valstīs 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā.

Par 29 gadus vecās Butinas aizturēšanu un apsūdzēšanu tika paziņots dažas stundas pēc ASV prezidenta Donalda Trampa un Krievijas prezidenta Vladimira Putina tikšanās Helsinkos. Tramps šajā samitā atturējās no Putina kritizēšanas par Krievijas iejaukšanos ASV vēlēšanās. Tā vietā Tramps nokritizējis ASV notiekošo izmeklēšanu par šo lietu un norādījis, ka neesot pamata neticēt Krievijai.

Tikmēr ASV Tieslietu ministrija informēja, ka aizturētā Vašingtonas iedzīvotāja Marija Butina tiek apsūdzēta par to, ka veidojusi attiecības ar personām un iefiltrējusies organizācijās, kurām ir ietekme Amerikas politikā, ar mērķi veicināt Krievijas Federācijas intereses.

Apsūdzībās arī teikts, ka Butina sadarbojusies ar Šaujamieroču īpašnieku tiesību organizāciju jeb NRA un centusies iefiltrēties tajā, kā arī uzturējusi kontaktus ar vienu no lielajām ASV politiskajām partijām.

Amerikāņu laikraksti ziņo, ka Butina centusies nodibināt kontaktus starp Trampu un Putinu pirms Trampa uzvaras prezidenta vēlēšanās.

Tieslietu ministrija paziņoja, ka Butina darbojusies pēc Krievijas valdības norādījumiem. Ministrija arī norāda, ka šādi Krievija aizvien rada draudus ASV interesēm un cenšas ietekmēt lēmumu pieņemšanas procesu.

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti