ASV aizliedz grupu ekskursijas uz Kubu un pastiprina sankcijas

ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija no šodienas aizliegusi cilvēku grupu, kruīza kuģu un privāto lidmašīnu ekskursijas uz Kubu. Ekskursiju aizliegšana, domājams, būs smags trieciens amerikāņu tūrismam Kubā. Amerikāņu tūrisms šajā valstī uzplauka iepriekšējā prezidenta Baraka Obamas laikā, taču Tramps solījis pielikt punktu šim atkusnim abu valstu attiecības.

ASV aizliedz grupu ekskursijas uz Kubu un pastiprina sankcijas
00:00 / 01:29
Lejuplādēt

Iepriekšējā prezidenta Baraka Obamas laikā pusgadsimtu ilgušais ASV tirdzniecības embargo pret Kubu tika atvieglots, un 2015. gada jūlijā tika atjaunotas diplomātiskās attiecības abu valstu starpā. Tas ievērojami uzlaboja attiecības, ļaujot uzplaukt arī amerikāņu tūrismam Kubā.

Savukārt ASV prezidents Donalds Tramps, nākot pie varas, solīja pielikt punktu atkusnim ASV attiecībās ar Kubu un aizliedza amerikāņiem doties individuālos ceļojumos uz Kubu, kā arī ierobežoja komerciālos sakarus ar šo valsti. Vēl līdz šim ASV pilsoņiem bija iespējams apmeklēt Kubu izglītojošās grupās. Aprīlī Tramps paziņoja par jauniem ierobežojumiem, proti, no šodienas Trampa administrācija aizliegusi arī cilvēku grupu, kruīza kuģu un privāto lidmašīnu ekskursijas uz Kubu. Tiek aizliegti izglītojošie ceļojumi, kas par spīti stingrajiem ierobežojumiem vienmēr bijuši iespējami.

ASV finanšu ministrs Stīvens Mnučins paziņoja, ka Kuba turpina spēlēt destabilizējošu lomu Rietumu puslodē. Šī valsts nodrošinot komunistu atbalsta punktu reģionā un stiprinot ASV ienaidniekus tādās vietās kā Venecuēla un Nikaragva, kūdot uz nestabilitāti, graujot likuma varu un apspiežot demokrātiskos procesus. Viņš piebilda, ka šī lēmuma rezultātā ASV dolāri nenokļūs Kubas armijas, izlūkdienestu un drošības dienestu rokās.

Trampa administrācija devusi triecienu divām būtiskām Kubas ekonomikas jomām – tūrismam un investīcijām. Šīs jomas palīdzējušas Kubas ekonomikai noturēties virs ūdens par spīti tam, ka palīdzība un eksports no Venecuēlas pēdējos gados ir sarucis. Tūristu plūsmas pārsvarā nāk tieši no ASV un arī Kanādas. Šī gada pirmajos trīs mēnešos Kubu apmeklēja vairāk nekā ceturtdaļmiljons tūristu no ASV, no kuriem lielākā daļa salā ieradās ar kruīza kuģiem. Jaunie aizliegumi, domājams, būs smags trieciens amerikāņu tūrismam Kubā, ietekmējot abas valstis.

Lai gan jaunie pasākumi domāti tam, lai kaitētu Kubas valdības makam, tie kaitēs Kubas privātajam sektoram, un Savienotās Valstis iepriekš ir norādījušas, ka vēlas šo sektoru atbalstīt. Taksometra vadītājs Gustavo Pinto pauda pārliecību, ka ASV lēmums kaitēs abām pusēm.

"Amerikāņi vēlas doties uz Kubu. Viņi šeit vēlas braukt tūrisma dēļ. Sankcijas padarīs visu grūtāku, un tās nodarīs ļaunu pašiem amerikāņiem. Bet, visvairāk, protams, tās nodarīs ļaunumu mums," teica Pinto. Savukārt pašā ASV aizliegumi kaitēs daudzajām tūrisma kompānijām, kas piedāvā ceļojumus uz šo valsti.

Kubas eksperti pieļauj, ka lēmums daļēji saistīts ar gaidāmajām ASV prezidenta vēlēšanām, proti, Floridas štatā dzīvo daudzi kubieši, kas atbalsta stingrāku politiku pret Kubu. Savukārt Kubas prezidents Migels Diass-Kanels uzsvēra, ka šis lēmums salu neiebiedēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti