ASV aizdomas par Zikas vīrusa nodošanu seksuālu kontaktu laikā

ASV izmeklē 14 jaunus saslimšanas gadījumus ar Zikas vīrusu, kas, iespējams, iegūts seksuālo kontaktu laikā, vēsta BBC.

Šādas izmeklēšanas ierosinātas pēc tam, kad ASV vīrusu ieguvis kāds cilvēks, kurš nebija ceļojis uz vīrusa skartajām valstīm vai apgabaliem. Mediķi pieļauj, ka Zikas vīrusu iegūt seksuālo kontaktu ceļā, ja viens no partneriem jau ir inficējies.

ASV Slimības kontroles dienests, kas izmeklē šos 14 gadījumus, norāda, ka visiem vīriešiem, kas ir ceļojuši pa Zikas vīrusa skartajām teritorijām, turpmāk ar partnerēm grūtniecības laikā ir jāizmanto prezervatīvi vai jāatsakās no dzimumkontaktiem.

Pagaidām neesot pierādījumu tam, ka sievietes seksa laikā var nodot Zikas vīrusu saviem seksa partneriem, taču šajā jautājumā vēl ir nepieciešama dziļāka izpēte.

Jau ziņots, ka epidēmija vissmagāk skārusi Dienvidameriku, un šajā reģionā ar vīrusu inficējušies arī vairāki Eiropas valstu tūristi. Vairākās Latīņamerikas valstīs reģistrēti tūkstošiem gadījumu, kad Zikas vīruss izraisījis smagu saslimšanu jaundzimušajiem, kuru mātes bijušas inficētas.

Trauksmi par Zikas vīrusa izplatību ceļ Pasaules veselības organizācija. Dažas Dienvidamerikas valstis aicinājušas sievietes izvairīties no palikšanas stāvoklī.

Zikas vīruss var nonākt Latvijā, kad mājās atgriežas inficēti ceļotāji. Taču tas Latvijā nevar izplatīties, jo infekcijas pārnēsātāji - 'Aedes aegypti' odi - nespēj izdzīvot Latvijas klimatiskajos apstākļos, iepriekš norādīja Slimību profilakses un kontroles centrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti