ASV aizdomās par afroamerikāņa slepkavību turētais policists pirmoreiz stāsies tiesas priekšā

Afroamerikāņu vīrieša Džordža Floida slepkavībā apsūdzētais policists Dereks Šovins pirmdien pirmo reizi stāsies tiesas priekšā. Viņu apsūdzēs par otrās pakāpes slepkavību. Pagājušajā nedēļā tiesa par līdzdalību šajā slepkavībā izvirzīja apsūdzības arī trijiem pārējiem policistiem, kuri bija klāt Džordža Floida aizturēšanas un arī bojāejas brīdī. Viņu atbrīvošanai noteikta iespaidīga drošības nauda.

Trīs no Džordža Floida slepkavībā iesaistītajiem Minesotas policistiem – Kīrnans Leins, Aleksanders Kuengs un Tu Tao pagājušajā nedēļā tika apsūdzēti par līdzdalību otrās pakāpes slepkavībā. Viņiem noteikta viena miljona dolāru drošības nauda, bet viņi var tikt atbrīvoti no ieslodzījuma gadījumā, ja piekristu vairs nekad nestrādāt tiesībsargājošās iestādēs, atteiktos no ieroču atļaujām un netiktos ar bojāgājušā ģimeni. 

ASV tiesas priekšā stāsies aizdomās par afroamerikāņa slepkavību aizturētais policistsUģis Lībietis

  Neviens no viņiem gan šīm prasībām nav piekritis. Ceturtais virsnieks – Dereks Šovins, kurš sākotnēji tika apsūdzēts trešās pakāpes slepkavībā, tagad tiek apsūdzēts otrās pakāpes slepkavībā, par ko draud līdz 40 gadiem ilgs cietumsods, bet par slepkavības mēģinājumu – vēl 10 gadi.

  Džordža Floida ģimenes advokāts norādījis, ka par apsūdzību pastiprināšanu ir gandarīts, vienlaicīgi paužot cerību, ka Derekam Šovinam apsūdzības varētu pastiprināt vēl vairāk.

  ASV mediji gan norāda, ka tradicionāli Minesotā policisti par noziegumiem pret melnādainajiem bargus sodus nesaņemot.

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti