ASV aicina risināt Kataras konfliktu

ASV Valsts departaments paudis šaubas par Persijas līča arābu valstu īstenotās Kataras diplomātiskās izolācijas iemesliem un aicinājis visas puses strādāt pie konflikta atrisinājuma.

Kopš jūnija sākumā vairākas Persijas līča arābu valstis sarāva diplomātiskās attiecības ar Kataru, apsūdzot to terorisma sponsorēšanā, un reģionā turpinās diplomātiskā krīze.

ASV Valsts departamenta pārstāve norādīja, ka kopš embargo ieviešanas pagājušas vairāk nekā divas nedēļas, bet nav sniegtas pret Kataru izvirzīto apsūdzību detaļas. Dohā šīs apsūdzības par atbalstu terorismam nosauca par nepamatotām.

Laikraksts “Financial Times” vēlāk skaidroja, ka Katara samaksājusi vairākus miljardus lielu izpirkuma maksu teroristiem par emīra ģimenes locekļu un 50 karavīru atbrīvošanu no gūsta, un tas esot bijis iemesls attiecību saraušanai.

Blokādes rezultātā cietuši Kataras iedzīvotāji – bailēs palikt bez pārtikas iedzīvotāji veikalos izpirka pārtiku, jo valsts to galvenokārt importē no kaimiņvalstīm. Lai risinātu šo problēmu, Irāna uz Kataru nosūtīja pārtikas preču kravu, bet Katara uzsāka pārvadājumus caur Omānu, kas nav iesaistīta konfliktā.

Jau ziņots, ka 5.jūnijā par diplomātiskos sakaru saraušanu ar Kataru paziņoja Apvienotie Arābu Emirāti, Bahreina, Ēģipte, Lībija, Jemena un Saūda Arābija. Valstis paziņoja, ka to diplomāti atstās Kataru, kā arī tās slēgs savas ostas un lidostas Kataras ūdens un gaisa transportlīdzekļiem.

Turcijas prezidents Radžeps Tajips Erdogans, neskatoties uz sešu minēto arābu valstu lēmumu, solīja attīstīt attiecības ar to Persijas līča valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti