ASV aicina arābu valstis mīkstināt Katarai izvirzītās prasības

ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons aicinājis mīkstināt vairāku arābu valstu izvirzītās prasības Katarai. Saūda Arābija, Ēģipte, Apvienoto Arābu Emirāti un Bahreina tās publiskoja 24.jūnijā kā priekšnoteikumu diplomātiskās krīzes atrisināšanai.

Saūda Arābija, Ēģipte, Apvienoto Arābu Emirāti un Bahreina vēlas, lai Katara 10 dienu laikā slēdz televīzijas kanālu “Al Jazeera”, pārtrauc diplomātiskās attiecības ar Irānu, izbeidz militāro sadarbību ar Turciju un izraida šo zemju pilsoņus. Katarai arī izvirzītas prasības pārtraukt ekstrēmistisku organizāciju  atbalstīšanu, kā arī samaksāt kompensāciju.

Britu raidorganizācija BBC ziņo, ka Tilersons prasības nodēvējis par grūti izpildāmām un aicināja turpināt dialogu.

Vienlaikus viņš tās nodēvēja par pamatu turpmākām sarunām par sankciju atcelšanu.

Asāk uz prasībām reaģēja Kataras sabiedrotā Turcija. Šīs valsts prezidents Redžeps Tajips Erdogans vakar paziņoja, ka Saūda Arābijas un tās sabiedroto nostāja ir pretrunā starptautiskajām tiesībām un atkārtoti pauda atbalstu oficiālajai Dohai.

Jau ziņots, ka 5.jūnijā par diplomātiskos sakaru saraušanu ar Kataru paziņoja Apvienotie Arābu Emirāti, Bahreina, Ēģipte, Lībija, Jemena un Saūda Arābija. Valstis paziņoja, ka to diplomāti atstās Kataru, kā arī tās slēgs savas ostas un lidostas Kataras ūdens un gaisa transportlīdzekļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti