Sīrijas prezidents Bašars al Asads intervijā ASV telekanālam CBS atkārtoti noliedza, ka būtu vainojams 21.augustā Damaskas pievārtē pieredzētajā ķīmisko ieroču uzbrukumā. Pretēji ASV, Francijas un Lielbritānijas apgalvojumiem, viņš paziņoja, ka tam nav pierādījumu, un Asada režīms par uzbrukumu vaino opozīcijas kaujiniekus. Viņš arī brīdināja – ASV var „gaidīt visu”, ja tās uzbruks Sīrijai, gan nekonkretizējot, ko tieši ar to domā. Taču Asads norādīja, ka viņa „valdība nav vienīgais spēlētājs šajā reģionā. Ir dažādas puses, frakcijas, ideoloģijas.”
Savukārt ASV valsts sekretārs Džons Kerijs, kurš uzstāj uz Asada vainu un atbalsta militāru triecienu, pirmdien brīdināja, ka nedrīkst nerīkoties. Viņš Londonā tikās ar Lielbritānijas ārlietu ministru Viljamu Heigu, kurš savukārt paziņoja, ka Asadam nevar uzticēties. Kerijs atzina, ka Sīrijas bruņotā konflikta risinājumam ir jābūt politiskam, nevis militāram, bet norādīja gaisa triecieni ir svarīgi, lai atturētu Asada režīmu no ķīmisko ieroču izmantošanas.
„Mēs dzīvojam bīstamā pasaulē. Un šāda veida draudi ne ar ko neatšķiras no draudiem, ar ko saskaramies katru dienu. Ja mēs tiem nepretosimies, tādu būs vairāk, un viņi varēs domāt, ka var iebiedēt ikvienu. Es nedomāju, ka mums jābūt bailīgiem. Nerīkoties ir lielāks risks, nekā rīkoties. Visiem par to vajadzētu rūpīgi padomāt.”
Kerijs arī paziņoja, ka Asads var novērst ASV vadītu uzbrukumu, ja nākamajā nedēļā visus ķīmisko ieroču krājumus bez kavēšanās nodotu starptautiskās sabiedrības pārziņā. Kerijs gan tūlīt piebilda, ka neuzskata, ka Sīrijas režīms to darītu. Tomēr Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paziņojis, ka šī ideja ir apsverama. Viņš norādīja, ka nezina, vai Damaska tam piekritīs, bet - ja ķīmisko ieroču nodošana starptautiskā kontrolē palīdzēs novērst militāru triecienu, tad Maskava nekavējoties sāks sarunas ar Asada valdību, lai to pārliecinātu.
Pirmdien no rīta Lavrovs tikās ar Sīrijas ārlietu ministru Validu Mualemu, kurš ieradās vizītē Maskavā. Lavrovs brīdināja, ka militārais trieciens radīs jaunus terorisma draudus visā Tuvo Austrumu reģionā. Viņš arī paziņoja, ka Damaksa ir gatava sarunām ar opozīciju:
„Kaut gan situācija šobrīd ir ļoti nopietna, mēs un mūsu Sīrijas partneri esam pārliecināti, ka joprojām ir iespēja panākt konflikta politisku atrisinājumu. Sīrijas ārlietu ministrs man apliecināja Damaskas gatavību doties uz Ženēvas konferenci, lai bez kādiem priekšnoteikumiem censtos panākt vienošanos ar opozicionāriem.”
Opozīcija uzstāj, ka, lai būtu izredzes panākt politisku noregulējumu, prezidentam Asadam ir vispirms jāatkāpjas, taču viņš līdz šīm izslēdzis šādu iespēju.